Iedereen zal me hierom verketteren, maar volgens mij is er geen stikstofprobleem, zegt Jan Cees Vogelaar, ex-vakgroepvoorzitter melkveehouderij van LTO.
Voor de organisaties die onderzoek deden naar de vaststelling van de natuurdoelen gold: hoe strenger het doel, hoe hoger de vergoeding.
Provincies hebben nooit stilgestaan bij de consequenties die dat zou hebben voor de landbouw, aldus Vogelaar.
Juist meer biodiversiteit
Hij merkt op dat al die zogenaamde natuurdoelen zo subjectief zijn als de pest.
“Al dat geleuter over minder natuur en biodiversiteit, mijn broek zakt ervan af,” zegt hij in gesprek met Boerderij.nl.
“Hebben wij nu meer of minder biodiversiteit? Meer, zeg ik je,” voegt hij toe.
Veel grotere uitstoot
Hij merkt op dat een veebedrijf al snel wordt gezien als piekbelaster, terwijl bijvoorbeeld een staalbedrijf een eindje verderop, met een veel grotere uitstoot, niet eens in beeld is.
Vogelaar vindt Carola Schouten de slechtst geadviseerde minister van Landbouw ooit.
“Ze heeft alle ingrediënten in het kruitvat gelaten,” zegt hij. “Ze is heel slecht in crisisbeheer.”
Volstrekt radeloos
Hij wijst erop dat een aantal mensen door de stikstofmaatregelen volstrekt radeloos is gemaakt.
“Daar maak ik me echt zorgen over,” zegt Vogelaar.
Veelkoppig monster
Een onderzoeksinstituut als Wageningen University & Research, dat het stikstofprobleem onderzoekt, is volgens hem een veelkoppig monster.
“Ze liegen en blijken informatie te hebben achtergehouden,” onthult Vogelaar.







‘Als de oversterfte nog wat langer op piekhoogte blijft hangen zijn we op weg naar de slechtste cijfers ooit’
Journalist roept Nederlanders op deze week uit protest over te stappen van bank
Amsterdam UMC: Ziekenhuizen liggen helemaal niet vol coronapatiënten
Maak kennis met de bankier van Goldman Sachs die stinkend rijk werd door Griekenland in de euro te loodsen
‘De wet zegt gewoon: bij overtreden avondklok tot €8700 boete of half jaar cel’
‘Verbijsterend dat ook NSC en BBB vóór deze idiote belasting hebben gestemd’
Wall Street Journal: Vertel ons de waarheid over buitenaardsen
Wie heeft het meeste belang bij het vervangen van Arib als voorzitter van de parlementaire enquête corona?
De UFO-beelden van de NASA waar zelfs de experts geen verklaring voor hebben