Buitenland

Verenigde Staten en Israël verzinnen leugens om oorlog met Iran uit te lokken. Ex-CIA-officier spreekt zich uit

Help door dit met je kennissen op je socials te delen!
Er is helaas geen gesproken versie van dit artikel beschikbaar

Elementen binnen de regering-Trump en de Israëlische premier Benjamin Netanyahu verzinnen leugens om een oorlog met Iran uit te lokken. Dat heeft een voormalige inlichtingenofficier van de CIA gezegd.

“Er lijkt hier sprake te zijn van een doelbewuste poging om een oorlog met Iran uit te lokken, gebaseerd op inlichtingen die zijn aangeleverd door Israël,” schreef Philip Giraldi.

---Lees verder na dit advertentieblokje---

“De beweringen die zijn gedaan door nationaal veiligheidsadviseur John Bolton en minister van Buitenlandse Zaken Mike Pompeo over bewijs dat Iran Amerikaanse troepen in de Perzische Golf wil aanvallen, zijn vrijwel zeker verzinsels,” zei hij.

Doelbewust

Giraldi vermoedt dat Bolton en Netanyahu dit soort verzinsels doelbewust verspreiden.

Het geeft de Verenigde Staten namelijk een reden om bommenwerpers en andere gevechtsvliegtuigen naar het gebied te sturen.

Vorige maand liet het Witte Huis weten de Iraanse olie-export naar nul te willen brengen door middel van scherpe oliesancties.

Reactie

Iran dreigde daarop met het sluiten van de straat van Hormuz, een drukke zeevaartroute waar onder meer veel olietankers gebruik van maken.

Het doel van de Amerikaanse sancties is dat Iran zich schikt naar de Amerikaanse regels.

Als de Amerikaanse marine schepen probeert te enteren die Iraanse olie vervoeren, zal dat onherroepelijk een reactie uitlokken, en dat is precies wat Bolton, Pompeo en Netanyahu willen, aldus Giraldi.

Onmiskenbaar

De oud-inlichtingenofficier merkte op dat ‘de invloed van Israël op het Amerikaanse buitenlandbeleid onmiskenbaar is’.

Washington verklaarde onlangs dat het ‘relaties gaat herzien’ met landen die Israël onvriendelijk bejegenen.

[Ron Paul Institute]

Interessant

Vond je dit goed?
Deel het met kennissen op je Socials!
+
Meld je aan op onze gratis PUSH meldingen
Aanmelden
?
+
Volg ons op ons gratis Telegram kanaal
Volg Ons
?
+
Steun ons met een vrijwillige bijdrage
Doneer
?
5 1 stem
Artikel waardering

Robin de Boer

Robin de Boer (1983) heeft Economische Geografie gestudeerd aan de Rijksuniversiteit Groningen. Hij is sinds juni 2014 werkzaam als hoofdredacteur van NineForNews.
Aanmelden
Laat het mij weten wanneer er
guest

18 Reacties
Oudste
Nieuwste Meeste stemmen
Inline Reacties
Alle reacties zien
René van Zalk
René van Zalk
6 jaren geleden

De laatste 20 jaar is gebleken dat inlichtingen uit Israël altijd kloppen. Israël heeft er geen belang bij valse informatie te verstrekken, en al helemaal niet aan trouwe bondgenoot the USA. Door valse info te verstrekken zou Israël in eigen voet schieten. Daar komt nog bij dat dit soort info altijd wordt gecontroleerd door het Pentagon.

Gezinusk
Gezinusk
6 jaren geleden

Klassiek voorbeeld van het uitlokken van een oorlog. Denk bijvoorbeeld aan het ”Tonkin incident”, waar Amerika beweerde dat Vietnam een Amerikaanse patrouilleboot had aangevallen. De commandant beweerde nadien dat zijn fregat nooit was aangevallen maar de Amerikaanse senaat had al goedkeuring gegeven voor ‘Operatie Linebacker. Vietnam werd gebombardeerd en een oorlog in gejaagd.

Interessant detail is dat na de oorlog de olievelden in de golf van Tonkin verdeeld werden onder westerse oligarchen waaronder Brittisch Petroleum, het Amerikaanse Exxon, en het Franse Total.

Iran beschikt over een enorme voorraad olie en gas. De Angelsaksische oligarchen zullen geen cent bijdragen aan de oorlog en schade die ze aanrichten. Zoals gewoonlijk laten ze de belastingbetaler hier voor opdraaien en kunnen de EU lidstaten zich voorbereiden op een volgende stroom vluchtelingen, maar daar weten Juncker en Frans Timmermans wel raad mee door haar lidstaten onder druk te zetten.

Herman de Graaf
Herman de Graaf
6 jaren geleden

Het artikel is gebaseerd op uitspraken die “zijn vrijwel zeker verzinsels,” zei de auteur.
Grote kans op propaganda dus.
Niet controleerbaar, dus mogelijk onwaar.

Geen schaap
Geen schaap
6 jaren geleden

Ik lees net in NRC dat er een journalist twijfelt aan de Iraanse agressie en zich eerder zorgen maakt om de Amerikaanse agressie.

https://www.nrc.nl/nieuws/2019/05/13/iraanse-agressie-groeiende-amerikaanse-agressie-eerder-a3959972

Zou de MSM wakker beginnen te worden ?

weg met ons
weg met ons
6 jaren geleden

Amerika en zionistisch-Rothschild Israël willen dus duidelijk een false flag oorlog uitlokken met Iran.

Nep jood Netanyahu en zio Israël hebben in Trump eindelijk de idioot gevonden die nodig is om de macht in het Midden-Oosten uit te breiden en Iran af te kunnen maken zoals ze dat met andere Midden-Oosten landen hebben gedaan. Amerika is een totale mafklapper door zich zo op oorlogspad te begeven als bloedhond van de nep joden en denken nog te veel als grote overwinnaar en als zogenaamde machtigste Nazi in de wereld, maar vergeet dat de kaarten tegenwoordig anders liggen en hun macht sterk aan het inboeten is.

Europese Bilderberg landen zullen natuurlijk bij een echte confrontatie, als Iran niet anders kan dan reageren, mee moeten in het judas spel en als onderdanige honden precies doen wat de VS en Israël meesters bevelen.

Trump is in deze een zuivere looser en een grote idioot door Amerika voor het Israëlische karretje te spannen en een vies spel te spelen tegen de rest van de wereld(vrede).

Het anti-Iran spel zal ongetwijfeld ook te maken hebben met de acties tegen het olierijke land Venezuela, waar de VS door tegenwerking van China en Rusland geen poot aan de grond krijgt en nu met leugens en valse acties (sabotage olietankers Saoedi-Arabië) probeert vooral China (= groot importeur van olie uit Iran) en ook de onderlinge betrekkingen van Rusland met Iran te saboteren.

Als de VS en Israël de false flag acties doorzetten, dan hebben we binnekort een mondiaal conflict.

salvar
salvar
6 jaren geleden

zo moeilijk is het niet,de vs stookt overal om hun zin door te drijven met israel samen de heerschappij op de wereld en wij maar denken dat we veilig zitten in NL.
mensenlevens tellen allang niet meer.

Jelled
Jelled
6 jaren geleden

Wat is er nieuw?? Het is het gezwel op aarde. Ze belazeren ons al doorheen de geschiedenis.
Zelf Joden worden kotsmisselijk van die zionistische alliantie.

I Trust Putin The Most
I Trust Putin The Most
6 jaren geleden

Kotsmisselijk van die Zionisten!

Henk Azie
Henk Azie
6 jaren geleden

De VS zijn gewoon een criminele organisatie, en de VN doet niets. Je geld of je leven maakt geen verschil met je olie of sancties. Pure gangster mentaliteit.

Levi Gans
Levi Gans
6 jaren geleden

In israel wonen 5,5 miljoen arabieren die wonen daar in vrede met de joodse mensen de palastijnen woonden niet alleen in voormalig
palestina maar vooral in jordanie wat mij opvalt is dat de geschiedenis zich blijft herhalen de mensen of grote mogendheden
blijven oorlog voeren en de kern is macht en jaloezie maar wat ik om mij heen zie is dat extremisten ervoor zorgen dat er een oorlog
ontstaat ,niet de gewone jood of moslim ,of christen etc ,de echt gelovige mensen willen vrede.
verder vind ik het gevaarlijk om uitspraken te doen die eenzijdig zijn en niet doordacht.
amerika ,rusland,china ,dit zijn de hoofdverdachte als deze drie zeggen we stoppen met wapens te leveren in de wereld dan is er een mogelijkheid op vrede

Rahulz
Rahulz
6 jaren geleden

Meneer Giraldi spreekt ‘mogelijk’ voor zijn beurt.
In beladen en complexe kwesties als deze, zaaien “lijkt hier sprake” en
“vrijwel zeker verzinsels” alleen maar meer verwarring.
Heeft meneer Giraldi zijn huiswerk niet gedaan of ‘lijkt hier sprake’ van opzet”?

Dat ‘de invloed van Israël op het Amerikaanse buitenlandbeleid onmiskenbaar is’ is natuurlijk wel
een Sensationele Onthulling, maar daar ben je dan ook oud-inlichtingen officier voor.
Zou meneer Giraldi ook weten dat de invloed van Islam op het Iraanse beleid onmiskenbaar is?

Dat die arme Iraanse regering een oorlog wordt ingejokt is natuurlijk heel sneu.
Het zijn zelf zulke schatjes, vooral voor hun eigen bevolking, nietwaar?
Niet dat ze er ooit een geheim van hebben gemaakt Israël van de kaart te willen vegen.

Als het Islamitisch cordon vandaag de wapens neerlegt is het morgen vrede.
Als Israël dat doet, is het morgen verdwenen.

Tot slot: “Washington verklaarde onlangs dat het ‘relaties gaat herzien’ met landen die Israël onvriendelijk bejegenen.”
Zijn de Egyptische piramides ook “onlangs” gebouwd? Dat begrip wordt wel erg rekbaar op deze manier.

Back to top button
18
0
We lezen graag je reactie!x