De conclusies van de parlementaire enquêtecommissie zijn ‘hard en doen recht aan Groningers’. “Wij, als kabinet, moeten nu rechten doen aan hen,” zei premier Rutte in reactie op het rapport over de gaswinning en de aardbevingen in Groningen.
Hij zei zich ‘te schamen’ voor de haperende hersteloperatie. “Dat doe ik al een tijdje,” aldus Rutte.
De commissie oordeelde hard over de premier: hij heeft niet genoeg gedaan voor de Groningers en ‘niet het verschil gemaakt’ voor hen. Volgens de commissie heeft Rutte ‘de ernst en urgentie van de problematiek in Groningen lange tijd zwaar onderschat’.
Niets is minder waar
Je zou verwachten dat de staat op last van Rutte meteen alle hogerberoepszaken over de aardbevingsschade heeft ingetrokken. Niets is minder waar.
De staat procedeert tegen slachtoffers van de aardbevingsschade, excuses van Rutte ten spijt. De overheid blijft zich meedogenloos opstellen tegen Groningers. Zo gaat zij in hoger beroep tegen gedupeerden die na een lange strijd een rechtszaak hebben gewonnen van de staat.
“De vernielzucht van de staat is nog steeds niet gestopt,” schrijven Kamerlid Sandra Beckerman (SP) en Wim Blanken in een opiniestuk. “Bewoners maakten geen schijn van kans en de rechtsstaat is geschonden.”
Het kabinet praat met twee monden
Jurist Sjuul Paradijs, voormalig hoofdredacteur van De Telegraaf, reageert: “Het kabinet praat met twee monden. Voor de bühne schuld erkennen en ‘je kapot schamen’, maar ondertussen mag de landsadvocaat zijn tanden zetten in de Groningers.”
Hij roept de overheid op te stoppen met het procederen tegen de slachtoffers en vindt dat Rutte moet aftreden.






Vlaamse arts schrijft open brief: ‘De ‘experts’ die het coronabeleid bepalen zijn geen experts’
VIDEO: Vrouw weigert chemo en verslaat kanker door fruit te eten
Graancirkel in Italië trekt veel bekijks
Voormalig OMT-lid wil geen onderzoek naar coronabeleid: ‘Voegt niets toe’
Automatisch schrift: je weet meer dan je voor mogelijk houdt
Het kabinet heeft niet alleen schijt aan burgers, maar ook aan de door henzelf aangestelde Ombudsman
Hoofdeconoom: ‘Dat de inflatie samenhangt met de oorlog in Oekraïne, slaat eigenlijk nergens op’
BBB doet exact wat Baudet voorspelde: ‘Hier heeft hij meerdere keren voor gewaarschuwd!’
Minister Brekelmans weigert de vraag te beantwoorden waarom hij is genomineerd als WEF-Young Global Leader