Fans van voetbalclub Celtic hebben ruim 100.000 pond ingezameld voor goede doelen uit Palestina. De club kreeg na de Champions Leaguewedstrijd tegen het Israëlische Hapoel Beër Sjeva een boete omdat er Palestijnse vlaggen waren te zien in het publiek. Dat schrijft de Britse krant Independent.
De UEFA legde de boete op wegens het tonen van een ‘verboden spandoek’. De fans zwaaiden met de vlaggen uit solidariteit met het Palestijnse volk. Na de wedstrijd werd gelijk besloten de campagne #matchthefineforpalestine te lanceren.
Lovende woorden
Het geld gaat naar Medical Aid Palestine, een organisatie die medische hulp verstrekt aan slachtoffers in Palestina, en het Lajee Centre, een centrum dat voor sport en cultuur zorgt voor kinderen in een vluchtelingenkamp in Bethlehem.
In een gezamenlijke verklaring stelden de fans van Celtic: “Onze solidariteitsactie leverde Celtic veel respect en lovende woorden van over de hele wereld op. De actie leverde ook een boete op van de UEFA, die de Palestijnse vlag als een verboden spandoek beschouwt.”
Voetbalteam
“Als antwoord op deze bekrompen actie van de partijdige Europese voetbalbond hebben we besloten een positieve bijdrage te leveren en de campagne #matchthefineforpalestine te lanceren,” klonk het verder. “We zijn van plan 75.000 pond in te zamelen en te verdelen tussen Medical Aid Palestine en het Lajee Centre.”
Het geld wordt gebruikt om een voetbalteam op te zetten in het vluchtelingenkamp in Bethlehem dat de naam Aida Celtic gaat krijgen. Twee jaar geleden kreeg Celtic ook al een boete omdat fans tijdens een wedstrijd tegen KR Reykjavik Palestijnse vlaggen omhoog hielden.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Nieuw Maya-museum geopend in Cancún (video)
Klokkenluider: “Ik zag constructies op de achterkant van de maan”
De waanvoorstelling van onze geschiedenis
Geld is bedacht om ons tot slaaf te maken. Politicus verklapt tijdens dit interview hoe we al sinds mensenheugenis worden misleid
De waarheid over de ‘ongekend heftige’ hagelbuien in Australië. De alarmisten hebben liever niet dat u dit leest
Quarantaineprogramma Nieuw-Zeeland maakt vanaf nu gebruik van digital ID-wallet
Mysterieuze strepen in de lucht: Britten in de ban van chemtrails
1900 wetenschappers eensgezind: er is geen klimaatcrisis!
Ergernis over interview met Nederlandse NAVO-topmilitair: ‘Dit is geen journalistiek, het is anti-Russische hetze’