D66-leider Kaag ziet niets in de plannen van het CDA om de migratiestroom in te dammen door het plaatsen van hekken rond Europa.
In een interview met het AD zegt minister Kaag: “Ik denk dat je hier in Europa goede afspraken over kunt maken. Maar wel indachtig internationale verdragen en ook wat het betekent een beschaafd land te zijn. Voor mij horen hekken daar niet bij.”
Kaag vindt het terugdringen van de instroom van asielzoekers ‘niet de optimale benadering’. “Je moet kijken, wat kan je aan, wat kun je beter regelen? Als er echt een oorlog is of totale ellende, dan zullen mensen blijven komen,” aldus de minister in het interview.
Kom maar binnen met je knecht
Over de hekken zei CDA-fractieleider Pieter Heerma eerder: “Fysieke grensbewaking aan de buitengrenzen is de enige manier om onze binnengrenzen open te houden. Hekken kunnen een onderdeel zijn van fysieke grensbewaking, wij denken dat dat nodig is.”
De uitspraken van Kaag leiden tot veel verontwaardiging. “D66 is nu officieel ‘kom maar binnen met je knecht’,” zegt journalist Harry Vermeegen in een vlog.
“Dacht het niet. Gelukkig zijn wij met velen,” schrijft neuroloog Jan Bonte. “Die niet gaan stemmen op meer hypocrisie, meer netwerkcorruptie, meer pedofielen, meer neukbunkers en meer achterkamertjespolitiek, meer dedain voor de burger en meer arrogantie.” Hij kondigt aan: “Opruiming gaan we houden!”
D66 hoort niet bij een beschaafd land
“D66 doet zich voor als ‘beschaafd’, daarmee claimen ze dus de morele superioriteit, het in pacht hebben van de waarheid. Met andere woorden: andersdenkenden (‘wie zijn die mensen’) zijn domme barbaren. Op die mensen kijken ze dus neer,” merkt journalist Mattijs Glas op.
“D66, een partij die de eigen bevolking blijkbaar haat, hoort niet bij een beschaafd land! Op naar 0 zetels!” aldus oud-Statenlid Eelco van Hoecke.
Het Haagse raadslid Ralf Sluijs haalt uit: “Deze mevrouw helpt ons land finaal naar de knoppen!”
Deze mevrouw helpt ons land finaal naar de knoppen. #Kaag #D66 pic.twitter.com/LvuNL3s262
— Ralf Sluijs 💚💛 (@ralfsluijs) February 18, 2023






Biden doet in State of the Union een wel heel bijzondere uitspraak over het COVID-vaccin
Niburu, klokkenluider Snowden en de NSA
Poetin zegt dat Oekraïne wordt overspoeld door neonazi’s. Hij zou wel eens gelijk kunnen hebben
Teken van boven? Bliksem slaat in bij Vaticaan na aftreden paus
Wat gebeurt er nadat we sterven? Bijna-doodervaringen schijnen licht op dit mysterie
Coronamisdadigers aangepakt: artsen en ziekenhuizen worden aangeklaagd wegens MOORD
Jongen van school gehaald om wifi-straling
Aantal kankergevallen onder jonge mensen explodeert wereldwijd
Gideon van Meijeren bij protest voor Tweede Kamer: ‘Het begin van de bevrijding van Nederland is ingezet!’