De Duitse politica en econoom Sahra Wagenknecht (Die Linke) uitte onlangs in een bevlogen toespraak in de Bondsdag haar frustraties over de troepeninzet aan de grens met Rusland. Ze vraagt zich hardop af waarom Europese landen miljarden extra moeten bijdragen aan de NAVO om de troepenmacht aan de Russische grens te versterken.
“Naar verluidt draait het er allemaal om de vijandige dreiging op afstand te houden, om Poetin ervan te weerhouden de Baltische staten in te nemen,” zei ze. “Ik zou heel graag willen weten of degenen die deze nonsens verspreiden dit zelf ook maar een seconde durven te geloven.”
Waanzin
“Wie heeft de grens opgeschoven? Was het Rusland richting de NAVO of misschien precies andersom?” vroeg ze. “De Verenigde Staten hebben vijf miljard dollar in een regimeverandering in Oekraïne geïnvesteerd. Het resultaat is een versnipperd land vol plunderende fascisten.”
“De nieuwe wapenwedloop heeft alleen maar als doel de Russische beer op afstand te houden,” ging dr. Wagenknecht verder. “Ik kan geen dommer argument bedenken. De militaire uitgaven van de NAVO liggen op dit moment 13 keer zo hoog als die van Rusland. En nu moeten we nóg meer geld uitgeven om de veiligheid van Europa te garanderen? Dat is waanzin!”
Onverantwoord
“De grote politicus George F. Kennan noemde de expansie van de NAVO richting het oosten eind jaren negentig al de meest fatale fout van het Amerikaanse beleid sinds de Koude Oorlog,” zei de politica onder applaus. “En toch wordt de druk steeds maar weer opgevoerd met uw steun, mevrouw Merkel. Wij vinden dat onverantwoord.”
Volgens Wagenknecht is het de hoogste tijd dat de NAVO wordt vervangen door een nieuw veiligheidsapparaat waar Rusland bij betrokken kan worden. “Helmut Schmidt meende al dat de VS gevaarlijker is dan Rusland,” besloot ze. “De komende presidentsverkiezingen, waarbij men kiest of een idioot of een marionet van de wapenindustrie het Witte Huis mag betreden, zullen daar geen verandering in brengen.”
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Hillary Clinton moet worden onderzocht, ze moet worden aangeklaagd en ze moet de gevangenis in. Talkshowhost haalt keihard uit
Heeft de Gates Foundation honderdduizenden meisjes gesteriliseerd in India?
Actrice: als mensen rond Diddy en Epstein echt vervolgd worden zou dat leiden tot ineenstorting die alles aan het licht brengt
Amerikaanse stand-up comedian en politiek commentator legt vinger op zere plek in deze confronterende video
De politieke roversbende in Den Haag staat diametraal tegenover het (al dan niet ingeslapen) volk. Columniste trekt fel van leer
Arib, die de coronacommissie zou leiden, was in 2011 al uiterst kritisch op aanpak Mexicaanse griep
Bruls stevig aangepakt na asieluitspraken: ‘Hij is een dictator pur sang’
Digitale euro ‘is Paard van Troje en droom van elke dictator’
NineForNews binnenkort onbereikbaar!