
Acteur Stephen Fry steekt zijn mening over God niet onder stoelen of banken. In een interview met de Ierse tv-zender RTE One noemt hij God ‘slecht’ en ‘een maniak’.
Op de vraag wat hij tegen God zou zeggen aan de hemelpoort antwoordt Fry: “Ik zou zeggen, kinderen met botkanker? Waar slaat dat op? Hoe durf je. Hoe durf je een wereld te maken waarin er zoveel ellende is die niet onze schuld is. Het klopt gewoon niet. Het is ronduit boosaardig. Waarom zou ik een grillige, kwaadwillige, stomme God die een wereld maakte die zo vol onrechtvaardigheid en pijn is respecteren?”
Als Gay Byrn, presentator van het programma ‘The meaning of life’, zegt dat hij met zo’n houding niet in de hemel komt, zegt Fry dat hij dat ook helemaal niet wil. “De god die dit universum heeft gecreëerd, als het al gecreëerd is door een god, is duidelijk een maniak. Een echte, egoïstische maniak. En wij moeten ons leven op onze knieën om hem te bedanken?”
“Atheïsme gaat niet alleen over dat er geen God is, maar de veronderstelling dat als er één is, wat voor soort god het zou zijn,” vervolgt hij. “Het is duidelijk dat hij monsterlijk is en geen respect verdient. Het moment dat je hem uit je leven bant wordt je leven simpeler, puurder, schoner en meer het leven waard, als je het mij vraagt.”
De uitspraken van Fry zijn in Ierland niet onopgemerkt gebleven. Nog voor de uitzending was een fragment uit het interview op YouTube al ruim twee miljoen keer bekeken. Inmiddels staat de teller al op ruim 5,6 miljoen.
De Bilderberggroep: geheime heersers van de wereld? (video)
Jensen ontleedt toespraak van Mark Rutte: ‘Je ziet dat hier iets anders achter zit’
Markeer 28 september in je agenda, anders moet je 18 jaar wachten
Controversiële studie naar biologisch voedsel gefinancierd door Cargill
Raadselachtige inscripties ontdekt die alleen bij maanlicht zichtbaar worden. Maar wat betekenen ze precies?
Kijk: Martin Bosma verwijt Kaag nazivergelijkingen te maken, voorzitter grijpt in
‘Boeddha uit de ruimte’ gemaakt van meteoriet
Inspectie in actie tegen 50 artsen die ‘onjuiste informatie’ over vaccins verspreiden: ‘Doodenge ontwikkeling’
Item Nieuwsuur over sneuvelende hitterecords deze zomer wekt irritatie: ‘Jullie zijn een levend gekkenhuis’