In de krater van de Kilauea-vulkaan op Hawaï verscheen tijdens een uitbarsting een smiley. Het opmerkelijke tafereel werd vastgelegd door Mick Kalber van Paradise Helicopters.
Het is voor het eerst in drie jaar dat de lava van de vulkaan in het Hawaï Volcanoes National Park het water van de Stille Oceaan in stroomt. Volgens de autoriteiten is er geen gevaar voor dorpen in de buurt. Wel waarschuwen ze toeristen om niet te dicht in de buurt van de lava te komen.
Sommige toeristen sloegen die raad in de wind en bekeken het spektakel op enkele meters afstand. Ze zagen hoe de lava over de steile klippen van het Amerikaanse eiland stroomde, waarna het roodgloeiende vloeibare gesteente in zee stroomde.
De Kilauea-vulkaan barst sinds 1983 vrijwel continu uit, wat het één van de meest actieve vulkanen ter wereld maakt, zo laat de Amerikaanse geologische dienst USGS weten.
[ABC]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Amerikaanse piloten nemen UFO’s waar die tot het onmogelijke in staat lijken. Waar komen ze vandaan?
Presentatrice zakt in elkaar tijdens Brits premiersdebat: ‘Medische noodsituatie’
Experts verdeeld over ‘bouwwerk van beschaving die zijn tijd ver vooruit was’
Nederland is het Europese bolwerk van kinderporno: zo erg is het gesteld
Resten van onbekend wezen gevonden in Siberisch ‘Loch Ness’
Politiek imperium Amerikaanse familie Koch gebouwd met nazigeld, vader bouwde olieraffinaderij voor Hitler
Dit zijn de populairste sport bh’s voor vrouwen van 2023
Natiestaten moeten hun soevereiniteit uit handen geven aan de Nieuwe Wereldorde. Merkel laat ware aard zien
‘Waarom worden Biden senior en junior niet gewoon gearresteerd?’