Buitenland

Onthuld: Hillary Clinton werkte voor Frans bedrijf dat zaken doet met Islamitische Staat

Help door deze info met je vrienden op je socials te delen!
Er is helaas geen gesproken versie van dit artikel beschikbaar

De Amerikaanse presidentskandidaat Hillary Clinton was rechtstreeks betrokken bij de omstreden Franse cementreus Lafarge, die olie heeft gekocht van terreurgroep Islamitische Staat. Dat meldt The Canary.

Clinton zat tussen 1990 en 1992 in de bestuursraad van het bedrijf. Nadat Bill Clinton was gekozen tot president, werd de boete die Lafarge had uitstaan bij het Amerikaanse milieuagentschap EPA voor een groot deel kwijtgescholden.

---Lees verder na dit advertentieblokje---

In de jaren tachtig werkte Clinton als advocaat bij Lafarge, terwijl het Amerikaanse dochterbedrijf van de cementreus diensten verleende aan het geheime wapenhandelnetwerk dat leverde aan onder meer Saddam Hoessein, schrijft The Canary. Lafarge was ook een belangrijke donor. Het bedrijf stortte in 2015 en 2016 ruim 100.000 dollar in de kas van de Clinton Foundation.

Op de hoogte
Onthuld: Hillary Clinton werkte voor Frans bedrijf dat zaken doet met Islamitische Staat
Cementwagen van Lafarge (Reuters)

Uit onderzoek van de Syrische website Zaman al-Wasl en de Franse krant Le Monde blijkt dat Lafarge een cementfabriek had in Jalabiya, die in 2013 werd overgenomen door Islamitische Staat. Uit e-mails die door beide bronnen zijn ingekeken, blijkt dat het bedrijf deals sloot met de terreurgroep om cement te kunnen blijven produceren. Het hoofdkantoor was op de hoogte van de deals, zo wordt gemeld.

Le Monde schreef verder dat Lafarge afgelopen maand nog licenties heeft gekocht van oliehandelaars van de terreurgroep en belasting aan ze heeft betaald. Zaman al-Wasl meldde in februari dat het Franse bedrijf geregeld olie koopt van de terreurgroep.

Parijs

Parijs, de stad waar IS in november vorig jaar aanslagen pleegde, blijkt ook zaken te doen met Lafarge. Het stadsbestuur betaalt het bedrijf voor het zand voor het populaire Paris Plage, een strand in hartje Parijs.

Parijzenaren hebben al een petitie in het leven geroepen die de stad oproept het cementbedrijf voor eens en altijd te boycotten. De petitie is al bijna 40.000 keer ondertekend.

Gerelateerde video over de betrokkenheid van Clinton bij het conflict in Libië:

[teleSUR]

0 0 stemmen
Artikel waardering

Interessant

Vond je deze info goed?
Klik hieronder en deel het op je Socials!
+
Meld je aan op onze gratis PUSH meldingen
Aanmelden
?
+
Volg ons op ons gratis Telegram kanaal
Volg Ons
?
+
Steun ons met een vrijwillige bijdrage
Doneer
?

Robin de Boer

Robin de Boer (1983) heeft Economische Geografie gestudeerd aan de Rijksuniversiteit Groningen. Hij is sinds juni 2014 werkzaam als hoofdredacteur van NineForNews.
Aanmelden
Laat het mij weten wanneer er
guest

14 Reacties
Oudste
Nieuwste Meeste stemmen
Inline Reacties
Alle reacties zien
exegese
exegese
8 jaren geleden

Eindelijk komen druppelsgewijs de verdwenen e-mails van Kilary in de openbaarheid. She is indeed, like Trump said, the Devil herself. Maar als het goed is zal ze haar vernietigende invloed op de wereld niet kunnen uitoefenen. Ze moet en zal gedwarsboomd gaan worden ! De mensheid gaat gezuiverd worden van dit soort gespuis.

Arwijn
Arwijn
8 jaren geleden

Hillary Clinton, World’s most wanted criminal American presidential candidate.

Jeff
Jeff
8 jaren geleden

om aan de top te komen, heb je een paar sterke ellebogen nodig om de weg door de smeerlapperij te doorkruisen; dat geldt voor elke president (kandidaat) of aan welke top je maar zitten wilt. dit is op zich niet zo schokkend, alswel de mensen die het pikken!
nou is naar een ander wijzen natuurlijk altijd prettiger als in een spiegel kijken

Bataaf
Bataaf
8 jaren geleden

Niet vreemd dit, zij dient dezelfde god als IS.

Padja
Padja
8 jaren geleden

Kijk nou weer zij.
Grappig dat we hier nooit iets slechts over Trump zien.
Het enige dat ik zeker weet is dat ik kan zien wie de media in handen heeft.

Teun
Teun
8 jaren geleden

Wie durft zijn/haar handen in het vuur te steken voor de huidige werkgever, opdat die over 20 jaar geen zaken gaat doen met een organisatie die op dit moment nog niet bekend is, maar wat je wel verweten gaat worden ?

eNdEmiOn
eNdEmiOn
8 jaren geleden

Zat net wat te bekijken over palm lezen. Op gegeven moment kwam ik het volgende tegen over de hartlijn.

“This line is absent in robbers and cruel people.”

Dacht ik ga een een bekende politicus opzoeken daar zijn vast wel palm foto’s van. Dacht als eerste aan Clinton en ja hoor haar hartlijn is afwezig.

frans
frans
8 jaren geleden

Hillaarisch he!

frans
frans
8 jaren geleden

Hillaarisch he!
Ze wordt geen president.

Ted
Ted
2 maanden geleden

Hillary Clinton ontving van Joe Biden de onderscheiding Medal of Freedom. Hoe bizar. De Deep State ophangt elkaaret goud en zilver. Dat is ook het enige wat aan hen schittert.

Back to top button
14
0
We lezen graag je reactie!x