Sep Vanmarcke moest door een hartprobleem stoppen met wielrennen. Hij vroeg zich af: “Is het toeval dat dit allemaal na corona gebeurt?” Ook diverse andere profrenners kampen met hartproblemen.
“We zijn nog aan het leren, maar corona heeft er volgens mij veel meer mee te maken dan we denken,” zegt de Spaans-Belgische topcardioloog Pedro Brugada in een interview met ’t Pallieterke. “Het probleem is dat het enorm moeilijk is om dat wetenschappelijk te bewijzen. Er zijn toch veel patiënten die door corona, of door het vaccin, meer hartproblemen krijgen.”
Wereldbefaamde cardioloog Brugada: “Vaccin oorzaak hartproblemen bij veel mensen.” Maar @vanranstmarc blijft ontkennen. Omdat er anders veel rechtszaken zouden van komen? pic.twitter.com/vpkyLTjfJs
— Koen Godderis (@koengodderis) November 11, 2023
Echt serieuze hartproblemen
Het is volgens Brugada, de cardioloog van Soudal Quick-Step, een feit dat die patiënten bestaan. “Is het een effect van het vaccin, van corona of is het gewoon toeval? Dat moet nog verder onderzocht worden. We weten wel dat bepaalde mensen echt serieuze hartproblemen hebben gekregen.”
Viroloog Marc Van Ranst vond het nodig om op het interview met Brugada, die sinds september is gestopt als professor aan de VUB, te reageren. “Er zijn heel veel mensen die na een corona-episode hartproblemen krijgen. Het vaccin beschermt voor een heel groot deel tegen deze hartproblemen. De cardiale bijwerkingen van het vaccin zijn uiterst zeldzaam en genezen in de overgrote meerderheid van de gevallen spontaan,” beweert hij.
Die amper weet hoe een hart eruitziet
Neuroloog Jan Bonte dient hem van repliek. “Als u last van uw hart heeft, luistert u niet naar een vermaard cardioloog. Welnee, u raadpleegt een viroloog. Die amper weet hoe een hart eruitziet, en werkelijk niets weet over het hoe en wat van een hartspierontsteking. Maar die desondanks stelt dat vaccinatie tegen COVID-19 beschermt tegen een hartspierontsteking veroorzaakt door het virus. Een bewering die hij helemaal niet kan staven, want er is geen enkele studie die dit onderzocht heeft,” merkt Bonte op.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Dit is de organisatie die het wil ‘opnemen tegen’ het World Economic Forum
Vampierengraf gevonden in Bulgarije
We hebben een premier nodig die niet de loopjongen is van de machtigen aan de top. Ze maken het nu wel erg bont
2012 voor dommies, de angst voorbij (e-boek)
Moderne eugenetica (video)
Beelden: Vrijheidstruckers en boeren blokkeren Binnenhof – ‘Geweldig! Nederland komt in verzet!’
De werking van het wereldwijde monetaire systeem
Nederland is geen democratie, maar een verkapte dictatuur. Gele hesjes leggen uit waarom ze niet stoppen voordat Rutte is afgetreden
D66 op de vingers getikt na jubelbericht: ‘Laat je niet misleiden door deze verkiezingstruc’