De Orde van Malta, een internationale rooms-katholieke ridderorde met een soevereine status, viert zijn negenhonderdjarig bestaan in Rome. De orde werd opgericht rond de tijd van de Kruistochten.
De Maltezer Orde is één van de weinige middeleeuwse ordes die nog actief zijn. De orde is een grote internationale humanitaire organisatie.
De orde zegt niet langer te strijden met het zwaard, maar met ‘vreedzame gereedschappen om ziekte, armoede en sociale isolatie te bestrijden en tegelijkertijd het geloof te beschermen’. De Orde van Malta werd in februari 1113 officieel erkend door paus Paschalis II.
Napoleon
Meer dan 1000 ridders en jonkvrouwen uit tientallen landen zijn in Rome bijeen om mee te lopen in een processie naar de Sint-Pietersbasiliek, waar ze worden toegesproken door paus Benedictus XVI.
Grootmeester van de Orde Matthew Festing komt uit Groot-Brittannië. Hij draagt de titel van prins en is tevens een kardinaal van de Rooms-katholieke Kerk.
“We hebben 13.500 leden,” zei hij. “We verwachten dit weekend zo’n 4500 leden in Rome. Het is interessant hoe een kleine groep kruisvaders is uitgegroeid tot een enorme wereldwijde organisatie.
De orde werd opgericht door een groep aristocratische Europese kruisvaders die in de twaalfde eeuw zorgde voor zieke pelgrims in Jeruzalem. Sindsdien is hun hoofdkwartier verplaatst van Malta, waar de orde werd verdreven door Napoleon, naar een oud paleis in het meest modieuze winkelgebied van Rome.
Humanitaire operaties
De orde stuurt ziekenhuizen en humanitaire operaties in meer dan 120 landen aan. De Maltezer Orde heeft het imago van een club voor rijke Europese aristocraten.
Het ledenbestand van de orde bestaat vooral uit geestelijken en Europese adellijken. Zo waren prins Bernhard, koningin Juliana, koningin Wilhelmina en prins Hendrik der Nederlanden grootkruisen in de katholieke orde. Koningin Beatrix is dame-grootkruis van Eer en Devotie.
Leden van de orde zijn trouw aan de paus en de rooms-katholieke leer. Ze zijn nauw verbonden aan de Kerk en aan de Romeinse Curie. De Orde van Malta legt verantwoording af aan de heersende zwarte adel, de Italiaanse adellijke families die pausgezind zijn.
Bron: BBC.co.uk Foto: AP
Gerelateerd:
- Onderwaterarcheologie: onverklaarbare karrensporen op Malta
- Vaticaan pleit voor ‘mondiale orde en centrale wereldbank’
- Verboden kennis: geheime maçonnieke religie in architectuur
- Code 250 jaar oud Duits geheim genootschap gekraakt
- Wie was de graaf van Saint-Germain?
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






De mainstream media zijn overgenomen door de CIA en de Mossad. Hoogleraar reageert op ‘volstrekt ongepaste maatregel’
Onderzoeker levenslang verbannen uit hotel waar Las Vegas-schutter verbleef. Lees hier wat hij heeft ontdekt
Beveiliger Ter Apel doet schokkend boekje open: het is veel erger dan wij denken
Beurskoers medicijnmaker ingestort door één enkele tweet van Bernie Sanders over hebzucht Big Pharma
‘Totaal gescript en in scène gezet’ debat: Non-binaire Bram noemde Baudet eerder ‘nazi’
Overal ter wereld worden deze mysterieuze geluiden gehoord. Waar komen ze vandaan?
WEF-baas Klaus Schwab roept op ‘het internet te immuniseren’
Kritische corona-arts Jan Vingerhoets staat op 1 augustus tegenover de Staat: ‘Dit gaat om iets veel groters’
De kant van de mens die de elite liever verborgen houdt (video)