Het is een schimmige en lucratieve relatie. Hoe nauw zijn de banden die videogameontwikkelaars onderhouden met diverse onderdelen van het leger? En hoe worden we er door beïnvloed?
Volgens nieuwsberichten op de Iraanse televisie is Kuma Games een internationale distributeur van militaire propaganda. Dat schrijft The Guardian.
Tijdens een interview op de Iraanse TV bekende de vermeende Amerikaanse spion Amir Mirzai Hekmati dat hij voor Kuma had gewerkt en dat het bedrijf werd gecontroleerd door de CIA.
Inlichtingenwerk
Geopenbaarde overheidsdocumenten tonen aan dat Hekmati inderdaad werkzaam was voor Kuma en dat de algemeen directeur van het computergamesbedrijf, Keith Harper, toegeeft opdrachten uit te voeren voor het leger.
Hekmati was tussen 2005 en 2007 werkzaam voor het DARPA en werd na zijn verblijf bij Kuma Games naar het bedrijf Cubic gestuurd om inlichtingenwerk te verrichten. Uiteindelijk kwam hij terecht bij het Britse BAE Systems, een multinational op het gebied van defensie die samenwerkt met de CIA.
“Al decennia lang gebruikt het leger videogametechnologie,” zei Nina Huntemann van de Suffolk-universiteit in Boston. “Elk onderdeel van het Amerikaanse leger en vele, vele politiebureaus maken gebruik van videogames om hun personeel te trainen.
Ongezonde relatie
Bronnen binnen het leger lieten weten dat bijvoorbeeld de instrumenten van de Britse Challenger 2 tank erg lijken op de controllers die gebruikt worden voor de PlayStation.
In de negentiger jaren investeerde het Amerikaanse leger tientallen miljoenen in een instituut aan de Universiteit van Zuid-Californië om samenwerkingsverbanden op te zetten met de gamesindustrie en Hollywood, aldus journalist, historicus en schrijver Nick Turse. Hij vindt het een ongezonde relatie.
Bron: Guardian.co.uk
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Ze wisten precies waar het vliegtuig was: “Amerika lekte informatie over vliegroute neergehaalde Soe-24 aan Turkije”
Michel Reijinga, organisator van koffiedrinken op Museumplein in coronaperiode, overleden: ‘Intens verdrietig’
Aantal ‘coronadoden’ Nieuw-Zeeland stijgt naar recordhoogte: ‘Doet ernstige vragen rijzen’
Britse ufoloog neemt zitting in Europees Parlement
Dit is waarom u zich niets moet aantrekken van de klimaatwaarschuwingen van de VN (we gaan terug naar het jaar 1989)
Stephen Hawking: ‘Er zijn geen zwarte gaten’
Wat je moet weten over Trumps keuze voor vicepresident
Ab Osterhaus oogst kritiek: ‘De bangmakerij door de angsthazen begint weer’
Groene beerput: tot 41 miljard aan klimaatgeld KWIJTGERAAKT