Minister Hugo de Jonge van Volksgezondheid heeft gewaarschuwd dat de huidige coronamaatregelen nog wel even zullen duren, omdat de cijfers nog steeds oplopen. “De cijfers nopen tot nadenken: zou je met het huidige pakket door moeten? Afschalen lijkt op dit moment echt niet reëel,” zei hij in het Kamerdebat over de coronawet.
De coronamaatregelen worden gebaseerd op het aantal positieve besmettingen, of eigenlijk positieve tests. Over de coronatest is veel te doen. Eerder gaf RIVM-baas Jaap van Dissel tegenover Kamerlid Wybren van Haga al toe dat de test niet betrouwbaar is. Ook minister De Jonge heeft nu toegegeven dat de coronatest niet aangeeft of iemand besmettelijk is.
“De PCR-test wordt nog steeds door de minister als de gouden standaard gezien, terwijl we weten dat de PCR-test ook oude brokstukjes van het virale RNA aantoont. Is de minister het met mij eens — dat is de vraag die ik heb gesteld — dat, naarmate meer mensen corona hebben gehad, de PCR-test nu feitelijk verworden is tot een indicator van groepsimmuniteit?” vroeg Van Haga.
Aanname
De Jonge antwoordde: “Nee, dat zijn de serologische testen, de bloedtesten. Die doen dat, niet de PCR-testen. De PCR-testen zijn gevoeliger — zeer gevoelig zelfs — en kunnen wat langer dan de besmettelijke periode aantonen dat iemand besmet is geweest. Dat is nog iets anders dan of hij op het moment van de afname of van de uitslag ook besmettelijk is. Omdat wij het testbeleid hebben dat je je laat testen bij klachten, is de aanname dat, als je een positieve testuitslag hebt, je dan ook besmettelijk bent. Dat is een aanname die je in het gros van de gevallen mag doen. Dat is in de hele wereld zo.”
De minister neemt aan dat mensen die een positieve testuitslag hebben besmettelijk zijn. De coronamaatregelen zijn dus eigenlijk gebaseerd op een aanname. En ondertussen spreken de media nog altijd over ‘coronabesmettingen’ terwijl het niet noodzakelijkerwijs besmettingen hoeven te zijn.
Hugo de Jonge is duidelijk niet blij met deze kritische vragen in de Kamer. Enkele dagen geleden diende Van Haga een motie in om het validatierapport inzake de coronatest zo snel mogelijk aan de Kamer te doen toekomen. “Dat is goed,” antwoordde De Jonge, om er gelijk op cynische toon aan toe te voegen: “Maar misschien zou u dan willen beloven dat u met het rapport onder de arm opnieuw het gesprek met Lange Frans aangaat.”
Hugo de Jonge geeft op vraag van Van Haga toe dat een PCR test niet aangeeft of iemand besmettelijk is! pic.twitter.com/8COAGt62iU
— robertpijkeren (@robertpijkeren) October 8, 2020
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Kijk: President Trump geeft zijn ‘belangrijkste speech ooit’
Amerikaanse abortusorganisatie Planned Parenthood in opspraak. Deze undercovervideo onthult schokkende details
Piloot doet heftig boekje open: ‘De prik heeft mijn leven volledig verwoest’
‘Als dit waar is dan is dit by far het allergrootste nieuws in het bestaan van de mensheid’
Gezond Verstand gecensureerd, bekijk het verboden interview: ‘Over dit verhaal is een enorme wolk van taboe neergedaald’
Kijk: Bontenbal ontploft nadat Lidewij de Vos hem verantwoordelijk houdt voor verkrachtingen en moorden door asielzoekers
Veel studies bevatten verdraaide feiten en tijdschriften gaan niet na of artikelen wel kloppen
Politie zet “zonder waarschuwing vooraf” honden in bij azc-protest in Loosdrecht: “Ziek land”
Prominente kankeronderzoeker: “Chemotherapie dodelijker dan ziekte zelf”