EU-baas Ursula von der Leyen waarschuwde op de Copenhagen Democracy Summit opnieuw voor het gevaar van ‘desinformatie’.
Ze zei dat onderzoek heeft aangetoond dat prebunken effectiever is dan debunken. Met prebunken wordt bedoeld: online ‘manipulatie’ leren herkennen en er daardoor minder vatbaar voor worden.
Von der Leyen belooft EU-bevolking te ‘vaccineren’ tegen ‘verkeerd denken’
Volgens Ursula, die momenteel wordt vervolgd in een strafzaak over de vreemde contracten van de EU-regering met farmaceutische bedrijven, moeten mensen in de maatschappij die opvattingen hebben die in… pic.twitter.com/jxfYO2MwEd
— Ludwig (@LudwigHup) October 23, 2024
(Video verwijderd? Klik hier...)
Immuniteit opbouwen
“Prebunken is het tegenovergestelde van debunken. Oftewel: voorkomen is beter dan genezen,” zei Von der Leyen. We moeten informatiemanipulatie volgens haar zien als een virus. Als we eenmaal zijn besmet en behandeld moeten worden (debunken) is het al te laat. Het is beter om te vaccineren, zodat we ertegen beschermd zijn (prebunken), zei ze.
We moeten als samenleving immuniteit opbouwen tegen informatiemanipulatie, voegde ze toe.
Wie wil er nou een vrij en open debat of discussie? Kan leiden tot verbale diarree. Heel naar. Dan is het toch veel beter dat de EU zijn narratieven als een vaccin injecteert bij de burgers om het risico op tegendraadse zienswijzen uit te sluiten?
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Bij de VN werken 3300 pedofielen die in 10 jaar tijd 60.000 verkrachtingen hebben gepleegd. Ex-functionaris luidt de noodklok
Samenstand Jupiter en Venus ‘kan worden aangezien voor UFO’
‘Buitenaards signaal blijft een mysterie’
Lutec 1000 werkt op basis van vrije energie
‘Onbegrijpelijke uitspraak’: Vonnis in zaak tegen uitrol 5G-netwerk ‘bevat grote contradictie’
Tijd vloeit bergopwaarts voor stam in Papoea-Nieuw-Guinea
Van Houwelingen wil ziekenhuisdata boven tafel, maar Kamercommissie blokkeert zijn verzoek: ‘Ongehoord’
Ze maken het nu wel heel erg bont: ‘Zo klaar met deze oorlogspropaganda’
Beste knock-out in de parlementaire geschiedenis? Kijk hoe D66-leider Jetten genadeloos op zijn plek wordt gezet