In een filmpje dat massaal op internet werd verspreid, beweert een vermeende medewerker van een Bugatti-dealer in Parijs dat Olena Zelenska, de vrouw van de Oekraïense president Zelensky, een Bugatti Tourbillon ter waarde van 4,5 miljoen euro had gekocht.
De medewerker blijkt helemaal niet te bestaan. De oplettende kijker zag dat er verschillende korte tijdsprongen in het filmpje zitten.
Daarnaast heeft de ‘medewerker’ een vreemd accent en maakt hij vreemde mondbewegingen. Het filmpje werd binnen een dag zo’n 20 miljoen keer bekeken.
Dit bericht op Instagram bekijken
Juridische stappen
Op X is er een melding bij de video geplaatst en Bugatti zegt in een verklaring ‘deze desinformatiecampagne sterk te veroordelen’.
De dealer zegt dat de factuur nep is en de informatie niet klopt. Het autobedrijf kondigt juridische stappen aan.
Rolls-Royce
Eerder was Andriy Pyshnyi, gouverneur van de Oekraïense centrale bank, doelwit van nepnieuws. Hij zou van de westerse steun voor Oekraïne een Rolls-Royce ter waarde van een half miljoen dollar hebben aangeschaft.
Diverse media berichtten dat de auto eigendom is van de Oekraïense zakenmagnaat Hennadii Vatsak, die bekendstaat om zijn verzameling luxewagens.
De Rolls-Royce in kwestie is op 8 februari 2022 op kenteken gezet, nog voor de Russische inval in Oekraïne.
De centrale bank schreef op Telegram in een verklaring dat de bewuste Rolls-Royce niet van een medewerker van de bank is.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Kinderarts onthult: ‘In de patenten noemen ze de injectie een biowapen’
Oud-president Bolsonaro leidt enorm protest in Brazilië nadat Hooggerechtshof X verbiedt
Bepalen de media wie premier van Nederland is? ‘Dit nieuws is ziek’
De ene ex-NCTV-baas volgt de andere op als toezichthouder bij de NOS: ‘De deepstate lacht u in het gezicht uit’
9 complottheorieën die waar bleken te zijn
Marc de Hond wenst president Trump kanker toe. Kijk, dit zijn zogenaamd de deugers op de linkse flank
Hoofdagent neemt ontslag na ‘wappiedemo’s’: Ik kan dit niet meer. Ik ga eraan kapot
Immer betrouwbare en onbevooroordeelde NOS komt met filmpje over complotten. Dit is de waarheid over de waarheid over de waarheid
NOS zet nieuwe Amerikaanse gezondheidsminister weg als ‘antivaxer’: ‘Bizar hoe onze staatsomroep dit nieuws brengt’