Op sociale media delen Russen video’s van een meteoor die de nachtelijke hemel in delen van Siberië verlicht.
Volgens de lokale autoriteiten werd er geen schade aangericht. De meteoor was vooral goed te zien in de stad Sajanogorsk.
De vuurbal was drie tot vier seconden te zien. Een halve minuut later was er een luide knal te horen, waarna in grote delen van de stad autoalarmen afgingen.
Expeditie
De meteoor verbrandde hoog in de atmosfeer, zo liet het Russische ministerie van Noodsituaties weten.
Als fragmenten van de meteoor de reis hebben overleefd, zijn ze hoogstwaarschijnlijk neergekomen rond de Babikvallei, aldus de regionale autoriteiten tegenover persbureau TASS.
Ze voegden toe dat er een expeditie is georganiseerd naar het gebied.
Steen
“De meteoor was kleiner dan die boven Tsjeljabinsk [in 2013], maar mogelijk worden er toch fragmenten van gevonden,” zei professor Viktor Grokhovsky van de Federale Universiteit van de Oeral.
Natan Eysmont van het Russische ruimtevaartonderzoeksinstituut zei dat de meteoor waarschijnlijk een doorsnee had van 10 tot 15 meter en bestond uit steen, niet uit ijzer.
[RT]






Jon Stewart heeft een harde boodschap voor de media: “Neem een hobby. Ik raad journalistiek aan”
Baudet-bashing begint groteske vormen aan te nemen. Dit zie je niet op tv
Topsenator: Rusland beschikt over SUPERWAPEN
EU-zwaargewicht Timmermans oogst storm van kritiek: ‘Gaat over lijken, die Frans’
“Osama bin Laden stierf in 2001 in Afghanistan, niet in 2011 in Pakistan”
9/11-congres trekt veel belangstelling: “Die torens kunnen nooit zo zijn ingestort als ons is voorgespiegeld”
Amerika probeerde een atoombom tot ontploffing te brengen op de maan. Volgens deze kolonel greep ‘iemand’ in
Rutte geeft miljarden weg, maar je pensioen wordt gekort: ‘Twee keer door dezelfde hond gebeten’
Cardioloog die link legde tussen COVID-19-vaccin en hartproblemen ONTSLAGEN