Sommigen noemen hem een ongeleid projectiel, anderen vergelijken hem met Hitler. Wat je ook van hem vindt, het is aan de journalistiek om objectief te berichten over het doen en laten van de Amerikaanse president Donald Trump.
Daar ontbreekt het nogal eens aan, zo blijkt uit een rondvraag van journalist Arnold Karskens, die hij deed onder zijn volgers op sociale media.
Aanleiding hiervoor was een filmpje van de Amerikaanse zender CRTV waarin Deneen Borelli tekst en uitleg geeft over de verbeterde economische situatie voor veel Amerikanen onder de huidige president.
Dodelijke puinhoop
Hierover hoor je vrijwel niets in de Nederlandse media. Wel lezen we al twee jaar lang berichten over zijn haar en komen er ‘deskundigen’ voorbij die zeggen dat hij lijdt aan een geestelijke stoornis of dementie.
Er wordt enkel negatief bericht over zijn migratiepolitiek. Dat terwijl er aan de eigen Europese grenzen, die wagenwijd openstaan, sinds 2014 meer dan 15.000 migranten zijn verdronken, merkt Karskens op.
Trump haalde de angel uit de Noord-Koreaanse crisis, terwijl Obama en Clinton van landen als Libië, Syrië en Irak een dodelijke puinhoop hebben gemaakt.
De Amerikaanse journaliste Sharyl Attkisson, die jarenlang voor het grote CBS News werkte, plaatste onlangs een lijst van 50 leugens en onjuistheden die de media over Trump verspreidden.
Vrijwel elke aflevering een Trump-bash
Nu de resultaten van de peiling. De grootste Trump-basher van Nederland is Erik Mouthaan van RTL Nieuws.
Hij maakt anti-Trump-filmpjes en doet uitspraken als: ‘Waarom House of Cards kijken als je Trump hebt?’ Inzenders noemden hem ‘een jankbal’.
Het programma Jinek kreeg de meeste stemmen. Eva Jinek nodigt vaak mensen uit die kritisch over hem zijn. Ze heeft een portret van Hillary Clinton naast haar bed staan.
Iemand schreef: “Vrijwel elke aflevering een Trump-bash.”
Gal te spuwen
Nog iemand met veel stemmen: journalist Charles Groenhuijsen. Hij zei bij BNR: “Trump is gestoord, gevaarlijk en geniaal.”
Eén iemand reageerde: “Groenhuijsen steekt zijn vóórtdurende, nooit aflatende, onveranderlijke antipathie niet onder stoelen of banken.”
Ook Twan Huys en Nieuwsuur-presentator Eelco Bosch van Rosenthal kregen aardig wat stemmen. Huys schuift geregeld aan bij DWDD om zijn gal te spuwen over Trump.
Bekijk hier het hele overzicht.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Verbaasde reacties op ‘forse’ veroordeling neuroloog Jan Bonte: ‘De rechtspraak in Nederland is kapot’
4 tekenen dat jij je eigen ergste vijand bent (+hoe je het stopt)
Finland begint met uitdelen basisinkomen aan werklozen
5 manieren waarop voeding u kan helpen om het virus te bestrijden
Ergernis om krokodillentranen Kaag: ‘Dit is eenzelfde mediastrategie als de dans op de tafel’
VS vervoert opnieuw IS-terroristen in Syrië. Waarom durft niemand hier vragen over te stellen?
Nazivlag op dek van Nederlands koninklijk jacht doet stof opwaaien
Wetenschappers ontrafelen geheimen van astraal reizen
De 10 geheime wapens van de voedselindustrie