Met de stikstofplannen van het kabinet staat de agrarische sector ‘een grote verandering’ te wachten. Het kabinet wil de stikstofuitstoot in veel delen van het land omlaag brengen ‘om de natuur te verbeteren’.
VVD-minister Van der Wal voor Natuur en Stikstof zei dat we eerst minder stikstof moeten uitstoten, eerst de natuur moeten herstellen en dan pas weer vergunningen kunnen verlenen. “De enige manier om dit land van het slot te krijgen, is deze aanpak. Ik heb geen keuze,” zei ze vrijdag tijdens een persconferentie na de ministerraad.
Voor de aanpak van het ‘stikstofprobleem’ is 24,3 miljard euro gereserveerd, boven op de 7 miljard die er al was.
Minister Vd Wal VVD: “we hebben teveel huizen en bedrijven gebouwd, ten koste van de natuur, dus boeren moeten stoppen om huizen te kunnen blijven bouwen” (video).
….VVD-logica. pic.twitter.com/5Jh569PpgE— Hulswood (@hulswood) June 11, 2022
(Video verwijderd? Klik hier...)
Waarom is dat nodig?
Tijdens de persconferentie kreeg Van der Wal een vraag van het Jeugdjournaal: “Stikstof, een probleem. Maar het effect kan zijn dat veel boeren misschien moeten stoppen. Kunt u uitleggen waarom dat nodig is?”
“We hebben te lang heel veel huizen gebouwd, bedrijven gebouwd, maar met heel veel stikstofuitstoot. En we hebben niet de natuur beschermd,” antwoordde Van der Wal. “Dat is dus ten koste gegaan van de natuur.”
“Wat we nu doen, is dat weer in evenwicht brengen en dat moet ook om wel te kunnen blijven groeien en huizen te kunnen bouwen en noem maar op, maar wel op een manier dat we de natuur beschermen,” vervolgde de stikstofminister. “Omdat ook onze kinderen en alle kinderen van het Jeugdjournaal later ook willen genieten van de natuur, samen met hun kinderen. Het is niet iets voor erbij, dat moeten we echt koesteren.”
Onverdragelijker
“Stikstof zie je niet. En dat maakt het zo moeilijk om stikstof te begrijpen. Onder de grond wordt het zuurder. Zure regen was vroeger veel makkelijker, want dan zag je dooie vissen in de sloot. Dan denk je: dat is niet goed, dat moeten we oplossen. Maar dit is veel moeilijker zichtbaar,” zei Van der Wal over de zoveelste onzichtbare ‘vijand’.
Columnist Arthur van Amerongen zag de beelden ook en reageert: “Ik weet niet wat onverdragelijker is: dit mét of zonder geluid bekijken.”
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Ontluisterend en confronterend: Dit is de werkelijke reden achter de Griekse crisis
Duitse media: Rusland heeft gelijk, olie van terreurgroep IS gaat naar Turkije
Grapperhaus over buitensporig politiegeweld: ‘Geen enkele aanleiding voor buitenparlementaire onderzoekscommissie’
Linkse elite zet PVV-stemmers weg als “racist”, maar als er een azc bij hun villawijk komt stappen ze meteen naar de rechter
Vreemde geluiden gehoord in Wisconsin (video)
Sluiting ‘corona-supermarkt’ gepaard met groot machtsvertoon: ‘Dit hoort thuis in een politiestaat’
Astrid (25) is afgestudeerd als journalist. Hier vertelt ze over haar ontmoetingen met buitenaardse wezens
Van Haga: er is een enorme misdaad tegen de menselijkheid begaan en we concentreren ons nu op de kleinste vis
Videogames verkondigen propaganda van het leger