In een nieuw boek wordt geclaimd dat er een tweede Sfinx begraven ligt in Gizeh. Het boek zou weleens de geschiedenis kunnen herschrijven.
De vooraanstaande historici Gerry Cannon en Malcolm Hutton baseren zich op een theorie dat de Sfinx van Gizeh een tegenhanger had, meldt Egypt Today.
Sfinxen staan op oude afbeeldingen namelijk altijd in paren. Ze stonden voor de dualiteit, met name voor het mannelijke en het vrouwelijke.
Vreemd
Ze stonden symbool voor de overgang van de zon naar de maan. De oude Egyptenaren geloofden dat de zon door de aarde reisde en vervolgens tevoorschijn kwam als de maan, aan beide zijden bewaakt door een sfinx.
Dit maakt de Sfinx van Gizeh zo vreemd, omdat hij alleen is. De twee historici denken te weten waar de tweede Sfinx begraven ligt.
Ze vermoeden dat de vrouwelijke tegenhanger begraven ligt onder een heuvel bij één van de Piramiden van Gizeh.
Bewijs
Egyptoloog Bassam El Shammaa gelooft ook in deze theorie. Hij heeft het bouwwerk meer dan 10 jaar bestudeerd en is tot de conclusie gekomen dat een tweede Sfinx heeft bestaan, maar in de loop der jaren is vernietigd.
Hij wees er tegenover Daily News Egypt op dat de droomstele van koning Thoetmosis IV twee sfinxen toont, wat volgens hem bewijs is voor de theorie.
Ouder
Cannon en Hutton stellen ook dat de sfinxen veel ouder zijn dan wordt gedacht en dateren uit een tijd waarin het oude Egypte een tropisch klimaat kende, kort na de IJstijd.
Dit zou betekenen dat de Egyptische piramiden en sfinxen tenminste 12.500 jaar oud zijn.








Het kabinet wil op elke straathoek een 5G-mast (en gemeentes moeten verplicht meewerken). Hier worden al proeven gedaan
Vrouw (90) in cel omdat ze een andere kijk heeft op de geschiedenis. Dit zei ze over de Holocaust
Oud-GGD-directeur over corona: ‘Er zijn helemaal geen maatregelen nodig!’
‘Zo zet je een pathologische leugenaar op zijn plek’
De geneeskrachtige werking van pompoenzaden
Olmeeks stenen relief gevonden in Chalcatzingo (video)
Canadese overheid geeft eindelijk toe een contract te hebben met World Economic Forum: ‘Geen complottheorie meer’
NOS zaait paniek over recordtemperatuur poolcirkel. Dit is er echt aan de hand
Paddo’s als behandeling voor depressie