Burgemeester Halsema van Amsterdam haalde haar kinderen van een multicultischool toen de harde realiteit iets te dichtbij kwam.
Een ander voorbeeld: gemeente Bloemendaal, één van de rijkste plekken in Nederland. Daar zou een azc komen. Wat deden de inwoners? Ze raakten in paniek over de waardedaling van hun peperdure villa’s.
Als Frederik de chirurg hoort dat er een azc in zijn achtertuin komt, weet hij niet hoe snel hij zijn vriend Floris de topadvocaat moet bellen. Alles om de komst van een azc te blokkeren.
De linkse elite zet PVV-stemmers weg als xenofoob en racist.
Maar wanneer er een AZC in de buurt van hun villawijk komt, weten ze niet hoe snel ze naar de rechter moeten stappen.
Diversiteit vinden ze prachtig, maar het moet natuurlijk niet te dichtbij komen. Ik ben helemaal… pic.twitter.com/kZFDSK0lnt— Marieke Ehlers 🇳🇱 (@MariekeEhlers) March 19, 2026
Wel asielzoekers, maar graag zo ver mogelijk bij hen vandaan. Er komen wel azc’s in wijken waar de bewoners geen dure advocaten op speed dial hebben.
Mensen die op partijen stemmen die zich hiertegen verzetten, worden door links weggezet als “racist”, “xenofoob” en “extreemrechts”.
De realiteit is anders, stelde Europarlementariër Marieke Ehlers (PVV) in het Europarlement. “Het zijn gewone burgers met oprechte zorgen. Burgers die, in tegenstelling tot de elite in Bloemendaal, niet de luxe hebben om hun principes met een zak geld af te kopen.”
Diversiteit vindt de linkse elite prachtig, maar het moet natuurlijk niet te dichtbij komen. Ik ben helemaal klaar met die hypocrisie, foetert Ehlers.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack voor exclusieve content.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Meer nepingrediënten in alledaags voedsel (video)
Gideon van Meijeren legt uit waarom ze de boeren weg willen: ‘Het draait allemaal om 2030’
Weer een complottheorie gesneuveld: Duitsland kondigt zojuist komst van digitale identiteit aan
Er wordt gepleit voor belasting op vlees en zuivel om ‘klimaatdoelen te halen’: ‘We moeten echt af van fout SDG-beleid’
800 meter onder het ijs van Antarctica wemelt het van leven
Vaticaan pleit voor ‘mondiale orde en centrale wereldbank’
Is het heelal een reusachtige holografische illusie? Deze wetenschappers denken het eerste bewijs te hebben gevonden
Alle bewoners van 2 flatgebouwen moeten in quarantaine vanwege 1 coronageval
BBB stemt tegen motie die boeren moet beschermen tegen gedwongen onteigening: ‘Ongelofelijk’