Binnenland

Weer een complottheorie wordt waarheidspraktijk: Eindhoven omgeturnd tot 15-minutenstad

Help door deze info met iedereen op je social media te delen!

In maart dit jaar heeft de gemeenteraad van Eindhoven het Masterplan Mobiliteit 2050 vastgesteld. In het masterplan staat welke bijdrage mobiliteit levert aan ‘belangrijke uitdagingen’ van deze tijd, waaronder ‘klimaatverandering’.

Met het masterplan werken we toe naar een Eindhoven dat beter verbonden, schoner, gezonder en veiliger is, klinkt het.

---Lees verder na dit advertentieblokje---
https://www.ninefornews.nl/wp-content/uploads/2025/01/amr1.jpg

Het is de bedoeling dat Eindhoven, waar vanaf 1 januari een zero-emissiezone gaat gelden, een 15-minutenstad wordt, ‘met alles wat je nodig hebt dichtbij de voordeur’.

wo

Alles dichtbij

In het plan valt te lezen: ‘We zetten in op een stad waar alles dichtbij is: Eindhoven als 15-minutenstad, waar alle dagelijkse voorzieningen binnen 15 minuten fietsend of lopend te bereiken zijn’.

Alle basisvoorzieningen (huisarts, supermarkt, basisschool) en ontmoetings- en verblijfsplekken moeten binnen een kwartier lopen bereikbaar zijn. Grotere voorzieningen die je niet elke dag bezoekt zijn binnen een kwartier fietsen te bereiken.

NetZeroCities

Uit het plan: ‘Vervoer wordt hiermee duurzamer, gezonder en neemt minder ruimte in beslag. In de komende jaren zal gemeente Eindhoven de nabijheid van voorzieningen versterken en wordt lopen en fietsen nog beter gefaciliteerd’.

Eindhoven wil in 2030 één van de eerste klimaatneutrale steden in Europa zijn. De stad doet mee aan het project NetZeroCities dat wordt gefinancierd door de EU. Net Zero Carbon Cities is een initiatief van het World Economic Forum.

Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.

4.7 159 stemmen
Beoordeel dit artikel

Interessant

Vond je deze info interessant?
Klik hieronder en deel het op je Socials!
+
Meld je aan op onze gratis PUSH meldingen
Aanmelden
?
+
Volg ons op ons gratis Telegram kanaal
Volg Ons
?
+
Steun ons met een vrijwillige bijdrage
Doneer
?

Robin de Boer

Robin de Boer (1983) heeft Economische Geografie gestudeerd aan de Rijksuniversiteit Groningen. Hij is sinds juni 2014 werkzaam als hoofdredacteur van NineForNews.
guest

187 Reacties
Oudste
Nieuwste Meeste stemmen
Inline Reacties
Alle reacties zien
Gene
Gene
1 maand geleden

Je zal moeten sterven waar je ooit geboren bent…de dystopie komt dichter en de mensen slapen voort!

Jeroen
Jeroen
1 maand geleden

“een initiatief van het World Economic Forum”.
Juist ja…. dat is dus duidelijk en die financiële steun van de EU is niet vanuit Brussel besloten, maar vanuit Davos. (maar dat geldt voor bijna alle grote beslissingen tegenwoordig, niet alleen in de EU, maar ook in de regeringen).

SiFi
SiFi
1 maand geleden

Je noemt het mobiliteitsplan en beperkt dan de mobiliteit.

Greet Resist
Greet Resist
1 maand geleden

dan weet je waar die ‘groene miljoenen’ naartoe gaan; weer een bouwfraude?

Back to top button
187
0
We lezen graag je reactie!x