In Saudi-Arabië wordt de corruptie momenteel hard aangepakt. Er zijn al verschillende ministers en prinsen opgepakt.
Onder hen is ook prins Al-Waleed bin Talal, één van de 50 rijkste zakenmannen ter wereld met talrijke bezittingen in het Westen.
Het is de 32-jarige kroonprins Mohammed bin Salman die de anticorruptiecampagne leidt. Hij wil het koninkrijk weer op het spoor van de gematigde islam zetten.
Terrorisme
Onlangs besliste hij dat vrouwen vanaf volgende zomer met de auto mogen rijden en werden bioscopen heropend.
“In de lente zei president Trump dat de VS niet langer zal tolereren dat radiaal-islamitisch terrorisme wordt geëxporteerd naar Europa en de VS,” reageerde Steve Bannon van Breitbart News op de campagne.
“Sommige leiders in het Midden-Oosten proberen daar nu vat op te krijgen,” voegde hij toe.
Compleet verbijsterd
“En de elites van de wereld, de Davos-mannen, zijn helemaal verbijsterd,” zei hij. “De grootste financier in de Arabische wereld, de moslimwereld, is prins Al-Waleed. Hij heeft een belang in vrijwel ieder techbedrijf.”
“Hij is grote maatjes met Rupert Murdoch,” vervolgde hij. “Toen hij in de jaren negentig naar de VS kwam kocht hij mediabedrijven op. Hij heeft een enorm aandeel in Citicorp en voorkwam dat Citicorp failliet ging.”
Veel meer veranderingen
“Mensen zijn verbaasd dat hij in Saudi-Arabië onder huisarrest is geplaatst,” aldus Bannon. “Mensen denken dat dit rechtstreeks gelinkt is aan de financiering van de Moslimbroederschap.”
Volgens Bannon gaan we nog veel meer veranderingen zien. “Dit is nog lang niet voorbij,” zei hij.
President Trump juicht de maatregelen in Saudi-Arabië toe. “Ze weten precies wat ze aan het doen zijn,” liet hij op Twitter weten.
Uitgemolken
Volgens de Amerikaanse president hebben sommige verdachten het land jarenlang ‘uitgemolken’.
De arrestatie van de prinsen, zakenlieden en ministers is volgens procureur-generaal sjeik Saud Al Mojeb slechts ‘de eerste fase’ van de strijd tegen corruptie.
Hij bestempelde de arrestatiegolf als ‘de start van een essentieel proces om corruptie overal met wortel en tak uit te roeien’.
Foto: MB298 Wikimedia Commons
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





FVD dient meer dan 100 vragen in over ‘vaccins’, ADE & mondkapjes: ‘We hebben ze op de inhoud schaakmat gezet’
Mysterie: 3 presidenten sterven nadat ze weigeren coronavaccins te verspreiden
‘Obamagate’ is ‘grootste politieke misdrijf uit Amerikaanse geschiedenis’
Deze Oekraïense oud-premier zegt dat Poetin honderdduizenden levens heeft gered
‘Vele Nederlanders vrezen voor stille machtsgreep van een ondemocratisch gekozen gezondheidsdictator’
Acteur doet Hollywood op grondvesten schudden: ‘Het zijn ALLEMAAL pedo’s’
‘Het tijdperk van deportaties is begonnen’
Wat je moet weten over de staatsgreep in Niger
David Icke mag zichzelf niet in persoon verdedigen voor Nederlandse rechter: ‘Echt onvoorstelbaar’