
Het westerse monetaire systeem is één grote oplichterij. Het is gemaakt door private belangen en eigendom van private belangen.
Dat zegt voormalig medewerker van de Wereldbank, econoom en geopolitiek analist Peter Koenig in gesprek met Sputnik Radio.
“Alle internationale transacties lopen via Wall Street-banken en dat is de enige reden waarom de VS sancties kan opleggen aan landen die niet doen wat Washington zegt,” aldus Koenig.
Minder afhankelijk
Hier kan volgens hem spoedig verandering in komen aangezien China en Rusland steeds minder afhankelijk worden van westerse economieën.
Hij zei verder dat de Shanghai-samenwerkingsorganisatie en de BRICS-landen het Westen niet langer nodig hebben omdat ze de helft van de wereldbevolking vertegenwoordigen.
“De afgelopen vijf jaar hebben China, Rusland en andere leden van de Shanghai-samenwerkingsorganisatie aardolie en -gas niet langer verhandeld in dollars, maar in lokale valuta of goud,” lichtte Koenig toe.
Vernietigd
Hij merkte op dat de VS in de jaren zeventig een overeenkomst sloot met Saoedi-Arabië die ervoor zorgde dat alle landen in het Midden-Oosten hun olie verhandelden in dollars.
Landen die zich hiertegen verzetten werden vernietigd. “Denk aan Saddam Hoessein, die zijn olie in euro’s wilde verhandelden; we weten wat er met hem is gebeurd,” zei Koenig.
Einde
“We weten ook wat er gebeurd is met Gaddafi, die soortgelijke ideeën had, en Iran werd er opeens van beschuldigd kernwapens te hebben,” voegde de econoom toe.
Hij zei dat er een einde moet worden gemaakt aan deze oplichterij en dat China en Rusland een alternatief bieden.
Oncoloog schrijft brandbrief over kanker bij mensen die booster halen
Hooggeplaatste politieagent uit Stuttgart neemt het op voor coronabetogers: ‘Ik doe hier niet aan mee’
Nederlanders willen massaal terug naar het ziekenfonds
Immense mensenmassa op de been in 100 Franse steden tijdens fakkeltocht tegen Macron. Mainstream media, wat gebeurt hier?
Wij betalen met ons belastinggeld voor wapens die in Syrië dood en verderf zaaien. Deze documentaire doet je mond openvallen
“Hondenvaccins maken huisdieren ziek”
Waarom zijn de Van Allen-gordels zo onvoorspelbaar? (video)
Verkiezingstour SOPN van start
Al sinds 1998 geen sprake meer van global warming. Professor getuigt voor Amerikaans Congres