Alexandria Ocasio-Cortez, die op 3 januari aantreedt als jongste vrouwelijke congreslid ooit, kreeg de grote media over zich heen nadat ze op Twitter had geschreven dat het Pentagon 21 biljoen (ja, biljoen) dollar aan uitgaven niet kan verantwoorden.
Alleen al in 2015 lijkt een bedrag van 6,5 biljoen dollar in rook te zijn opgegaan.
Meer dan 16.000 documenten waarin iets zou kunnen staan over de bestemming van al dat geld, waren ‘verwijderd’.
Zwegen in alle toonaarden
Econoom Mark Skidmore kwam tot de ontdekking dat heel, heel, heel veel geld bij het Pentagon in een zwart gat lijkt te belanden en schreef er een artikel over voor Forbes.
Het artikel ging viral, maar het Amerikaanse Congres en de overige mainstream media zwegen in alle toonaarden.
Iets opvallends
Enkele weken geleden gebeurde er iets opvallends. Tijdens een persconferentie in het Pentagon merkte onderminister van Defensie Patrick Shanahan terloops op dat het Pentagon zijn allereerste audit niet heeft doorstaan.
Het was voor het eerst dat het Pentagon werd onderworpen aan een audit, hoewel dit eigenlijk al sinds de jaren negentig wettelijk verplicht is.
Opnieuw bleef het oorverdovend stil. Pas twee weken na de persconferentie schreef de New York Times er iets over.
$21 TRILLION of Pentagon financial transactions “could not be traced, documented, or explained.”
$21T in Pentagon accounting errors. Medicare for All costs ~$32T.
That means 66% of Medicare for All could have been funded already by the Pentagon.
And that’s before our premiums. https://t.co/soT6GSmDSG
— Alexandria Ocasio-Cortez (@Ocasio2018) December 2, 2018
Foto: Duffman~commonswiki Wikimedia Commons
[Truthdig]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Filmpje: Klaus Schwab belooft rekruten dat hun ‘avatar’ doorleeft nadat ze sterven
Arts krijgt dit kritische artikel niet in de krant: ‘Het is een uiterst gevaarlijk precedent’
VIDEO: “Israëlische leger is een terroristische organisatie”
België gaat Scientologykerk vervolgen
Een vreedzaam protesterende boer zit achter de tralies, terwijl échte criminelen vrij rondlopen: ‘Regelrechte schande’
Universitair docent hekelt coronabeleid: ‘Er voltrekt zich een humanitaire ramp in Nederland’
Harvard in de Himalaya: Monniken tonen wetenschappers hun ‘bovenmenselijke’ krachten
Kabinet wekt woede met warmtepompplicht: ‘En weer een ‘complottheorie’ die werkelijkheid wordt’
Oud-minister Ollongren (D66) pleit voor inleveren vetorecht en Europese militaire commandostructuur