De vaccinatieplicht die is ingevoerd door de Oostenrijkse overheid heeft geen merkbaar effect op de prikgraad in de hoofdstad van het land, meldt de grootste Oostenrijkse krant.
Sinds 5 februari moeten Oostenrijkers zich verplicht laten vaccineren tegen corona. De wet lijkt juist een averechts effect te hebben, aangezien het aantal mensen dat zich laat inenten, terugloopt.
De vaccinatieplicht heeft geen effect en als er al sprake zou zijn van een effect is het eerder tegenovergesteld, schrijft de krant Kronen Zeitung.
Stuk lager
Het aantal mensen dat zich liet vaccineren, lag op 6 februari, een dag nadat de plicht inging, een stuk lager dan gebruikelijk. Het aantal prikafspraken neemt steeds verder af.
“Al met al resulteren de Oostenrijkse instrumenten met betrekking tot maatregelen en vaccinatie niet in een veelzijdige strategie,” zei wethouder Volksgezondheid Peter Hacker, toevoegende dat ze ook geen duidelijk doel dienen. “Dat is waarom er de komende dagen en weken geen run op vaccinaties wordt verwacht.”
De vaccinatieplicht heeft wel een ander effect: demonstraties die doen denken aan de Canadese truckerprotesten.
Nachdem die Polizei sich heute vorführen hat lassen, wird es nun regelmäßig Konvois in Wien geben., Die ersten Termine machen auf Telegram bereits die Runde. #w1102 pic.twitter.com/IlYaX6Gks6
— Markus Sulzbacher (@msulzbacher) February 11, 2022
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Spionagesatelliet onthult 10.000 verloren steden en ruïnes
Beelden: Antifa verstiert massaprotest tegen coronabeleid in Brussel
Gates onthult op het WEF dat EU-baas Ursula von der Leyen voor hem lobbyt: ‘Mag dat wel?’
Het bashen van Rusland moet ophouden. EU-baas doet opmerkelijke uitspraken in Brussel
“Ik werd door reptielachtige wezens ontvoerd naar de achterkant van de maan”
Deze Nederlandse topambtenaar speelde een sleutelrol bij de totstandkoming van het WHO-pandemieverdrag
Presentatrice Chinese staats-tv: ‘Coronavirus ontsnapt uit Amerikaans lab’
‘Voor wie dacht dat het ergste geweest was?’ Timmermans komt eraan!
Wetenschappers TU Delft bewijzen ongelijk Albert Einstein: We leven in een ‘spookachtig’ universum