De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) is een internationaal initiatief gestart om vaccins en medicijnen tegen corona sneller te ontwikkelen. Het samenwerkingsverband, Covax geheten, krijgt steun van de Europese Unie. De EU stelt 400 miljoen euro beschikbaar, maakte commissievoorzitter Ursula von der Leyen bekend in Brussel. Daar gaan onze miljoenen weer.
De Verenigde Staten kondigden gisteren aan niet mee te zullen doen aan deze internationale coalitie vanwege de banden die de groep heeft met de WHO. Trump zette onlangs de financiering stop vanwege de manier waarop de organisatie de coronapandemie aanpakt.
Covax wordt geleid door de Wereldgezondheidsorganisatie, de Coalition for Epidemic Preparedness Innovations en Gavi. De club is van plan 2 miljard coronavaccins in te kopen bij verschillende vaccinontwikkelaars en ze vervolgens wereldwijd te verspreiden.
Corrupte WHO
De Coalition for Epidemic Preparedness Innovations heeft in 2017 100 miljoen dollar ontvangen van de Gates Foundation. De stichting van Bill Gates doneerde al meer dan 1,5 miljard dollar aan Gavi. En na het wegvallen van de VS is de softwaremiljardair de grootste financier van de WHO.
De organisatie maakte vorige week bekend dat er gesprekken worden gevoerd met 172 landen over mogelijke deelname. Duitsland doet al mee. WHO-baas Tedros waarschuwde: “Om de wereld sneller te laten herstellen, moeten we samen herstellen.”
Woordvoerder Judd Deere van het Witte Huis zei: “We laten ons niet hinderen door multilaterale organisaties die worden beïnvloed door de corrupte WHO en China.”
[Forbes]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Planeet met heet ijs en supervloeibaar water ontdekt
Obama zegt dat aliens bestaan: ‘Ze zijn echt’
Gouverneur Florida verleent gratie aan alle corona-overtreders
Wat er nu gebeurt heeft vooral te maken met het redden van de democratie. Farage roept op tot vreedzame revolutie
De voedselindustrie stopt stiekem iets in jouw eten wat coeliakie veroorzaakt. Dit additief is de boosdoener
Vlaggen met logo: waar moet je op letten?
Ik was directeur van de CIA. We logen, we stalen en we belazerden de boel. Minister Pompeo laat ware aard zien
Paranormaal medium verschijnt aan Joran van der Sloot
Gouverneur Ron DeSantis: Florida steunt het WHO-pandemieverdrag ‘onder geen beding’