Iedereen zal me hierom verketteren, maar volgens mij is er geen stikstofprobleem, zegt Jan Cees Vogelaar, ex-vakgroepvoorzitter melkveehouderij van LTO.
Voor de organisaties die onderzoek deden naar de vaststelling van de natuurdoelen gold: hoe strenger het doel, hoe hoger de vergoeding.
Provincies hebben nooit stilgestaan bij de consequenties die dat zou hebben voor de landbouw, aldus Vogelaar.
Juist meer biodiversiteit
Hij merkt op dat al die zogenaamde natuurdoelen zo subjectief zijn als de pest.
“Al dat geleuter over minder natuur en biodiversiteit, mijn broek zakt ervan af,” zegt hij in gesprek met Boerderij.nl.
“Hebben wij nu meer of minder biodiversiteit? Meer, zeg ik je,” voegt hij toe.
Veel grotere uitstoot
Hij merkt op dat een veebedrijf al snel wordt gezien als piekbelaster, terwijl bijvoorbeeld een staalbedrijf een eindje verderop, met een veel grotere uitstoot, niet eens in beeld is.
Vogelaar vindt Carola Schouten de slechtst geadviseerde minister van Landbouw ooit.
“Ze heeft alle ingrediënten in het kruitvat gelaten,” zegt hij. “Ze is heel slecht in crisisbeheer.”
Volstrekt radeloos
Hij wijst erop dat een aantal mensen door de stikstofmaatregelen volstrekt radeloos is gemaakt.
“Daar maak ik me echt zorgen over,” zegt Vogelaar.
Veelkoppig monster
Een onderzoeksinstituut als Wageningen University & Research, dat het stikstofprobleem onderzoekt, is volgens hem een veelkoppig monster.
“Ze liegen en blijken informatie te hebben achtergehouden,” onthult Vogelaar.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






VVD-Statenlid klaar met ‘kansloos’ klimaatbeleid VVD en stapt op: ‘Ingrijpende maatregelen voor problemen die er niet zijn!’
Experts presenteren hun bewijs voor aliens op aarde. Werden onze voorouders al bezocht?
Niet vaccins, maar sanitair verantwoordelijk voor uitroeiing ziekte
Duitse regering overweegt ingrijpende wet: Heb je “foute” denkbeelden? Dan krijg je geen huis
Zijn het aliens? Wetenschappers ontdekken meer mysterieuze radiosignalen uit ver sterrenstelsel
Waarom ik gezegd heb dat global warming een groot flauwekulverhaal is. Dit is een must-see
Hoe de overheid de menselijke behoefte aan veiligheid misbruikt om vrijheden en rechten in te perken
Verbazing over verdeling Europees coronafonds: ‘Hoe eerder we die EU-bende verlaten, hoe beter’
Journaliste stelt premier van Canadese provincie vraag over ivermectine, dit is zijn bizarre antwoord