WikiLeaks heeft honderden nieuwe documenten gepubliceerd waaruit blijkt dat de CIA speciale tools heeft ontwikkeld om zijn hackpogingen te verhullen.
Het gaat om de zogeheten Marble-software, waarin onder andere tools zitten om tekst te verbergen die naar de CIA kan leiden.
WikiLeaks heeft de hacktools die zijn ontwikkeld door de CIA op zijn website gezet. De tools bevatten ook methodes om verborgen teksten weer terug te zetten, zodat hackaanvallen in het verleden alsnog kunnen worden toegeschreven aan de CIA.
False flag-operaties
De site heeft broncodes online gezet, waarin voorbeelden zijn gevonden in onder meer het Farsi, Chinees en Russisch.
Daarmee probeerde de CIA hackaanvallen toe te schrijven aan andere landen. Ze kunnen worden gebruikt om zogenoemde false flag-operaties uit te voeren.
Forensisch onderzoekers zouden vervolgens onterecht kunnen concluderen dat de CIA-hacks waren uitgevoerd door het Kremlin, de Chinese overheid, Iran of Noord-Korea.
Virussen
Met de Marble-software kan de CIA naast hackaanvallen ook virussen en Trojaanse paarden verhullen.
Eerder deze maand publiceerde WikiLeaks al duizenden documenten waaruit bleek dat de inlichtingendienst smartphones, computers, maar ook televisies hackt.
Strafrechtelijk onderzoek
Het Witte Huis liet weten een strafrechtelijk onderzoek in te stellen naar het lek bij de CIA.
De onthullingen zijn onderdeel van een serie met de titel ‘Vault 7’. WikiLeaks-oprichter Julian Assange zit nog steeds in de Ecuadoriaanse ambassade in Londen.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Ding-dong-dic-tatuur, galmt de avondklok
Louise Fresco: ‘Dat hele stikstofprobleem hebben we onszelf natuurlijk aangedaan’
Jaaroverzicht 2013: de meest gelezen artikelen
Kabinet reageert op Omtzigts laatste vragen voor vertrek uit Kamer over MH17: ‘Hierover is een totale black-out in de MSM’
Effectiviteit kinkhoestvaccin in twijfel getrokken
Trump wil ongebreidelde kinderhandel aanpakken: ‘Daders moeten meteen de doodstraf krijgen’
Zaqistan: Man sticht soevereine staat in de Amerikaanse woestijn
Grootste Groenlandse gletsjer groeit sinds 2016 in rap tempo. Dit is de opmerkelijke reden
Timmermans neemt Polen en Hongarije de maat, maar weigert in de spiegel te kijken