
Viroloog Marc Van Ranst, ook wel de Belgische Jaap van Dissel genoemd, deed afgelopen week in gesprek met NRC enkele opmerkelijke uitspraken over de vaccinatiecampagne tegen corona.
“Er komt een periode dat er mensen sterven na een vaccinatie. Als je 100.000 mensen vaccineert, gaan er altijd een paar de dag erna doodvallen. Die waren anders ook doodgevallen, maar het gaat wel een enorme boost zijn voor de anti-vaccinbeweging,” zei Van Ranst. Hij beweert dus dat deze mensen niet sterven dóór het vaccin, maar dat er een andere oorzaak aan ten grondslag ligt.
De Belgische viroloog zei verder dat er gevolgen zullen zijn voor mensen die zich niet laten vaccineren. “Je wilt geen vaccin? Be my guest. Ik ga die mensen niet proberen te overtuigen. Maar ze moeten wel beseffen dat hun keuze gevolgen heeft.”
Vaccinatiebewijs
“Zolang nog niet iedereen de kans heeft gehad gevaccineerd te worden, gaan we geen onderscheid maken. Dat de één mag gaan fuiven omdat hij gevaccineerd is en de ander niet, dat zou een dystopische maatschappij zijn. Maar als iedereen de kans heeft gehad, dan is het iets anders. Dan mogen landen of vliegtuigmaatschappijen wat mij betreft best zeggen: zonder vaccinatiebewijs kom je er niet in. Beslissingen hebben gevolgen,” aldus de Belgische Van Dissel. Op den duur mogen mensen die zich laten vaccineren volgens hem dus meer dan mensen die het vaccin weigeren.
‘Onnatuurlijke structuren’ op de maan zijn bewijs voor ‘basis die NASA verborgen houdt’
CIA-klokkenluider schokt wereld: ‘Kijk, dit is nou een voorbeeld van een interessant verhaal, iets nieuws’
‘M’n tante overleed na een hartinfarct. Ze kreeg gewoon het stempel corona’
NUjij weert alle zondaars die niet geloven in global warming. O wee als je niet meegaat in de apocalyps-hysterie van de klimaatdrammers
Jongen misvormd geboren ‘wegens moord in vorige leven’
‘Het lijkt wel satire’: Tweede Nederlandse Long Covid Dag gesponsord door… Pfizer en Moderna
Opgepast: Japanse onderzoekers waarschuwen voor gevaar van bloedtransfusies met gevaccineerd bloed
Inwoners Irak: “Wij weten dat Amerika terreurgroep ISIS voorziet van wapens en voedsel”
Pesticiden beinvloeden zwangerschapsduur en geboortegewicht