Windparken hebben afgelopen week omgerekend 3,5 miljoen euro per dag gekregen om hun windturbines uit te zetten en geen elektriciteit te produceren, schrijft de Britse Daily Telegraph.
Er was iets mis met de elektriciteitskabel die de stroom van turbines in Schotland naar Engeland moet transporteren.
Energiebedrijven hebben ruim 14 miljoen euro gekregen ter compensatie.
De kosten worden doorberekend aan de consument.
Buitensporig
Het compensatiebedrag lag een stuk hoger dan de prijs die energieleveranciers normaal gesproken voor stroom ontvangen, tot wel 80 procent, blijkt uit een analyse.
De betalingen hebben geleid tot vragen in het Britse parlement.
Eén organisatie waarschuwde dat consumenten moeten opdraaien voor de gevolgen van het ‘buitensporig’ grote aantal windmolens.
Nieuw record
Uit een analyse die is uitgevoerd door de Renewable Energy Foundation (REF) blijkt dat 86 windparken in het afgelopen jaar bijna 160 miljoen euro aan compensatie hebben gekregen, een nieuw record.
De REF waarschuwde dat het elektriciteitsnet het grote aantal windmolens op bepaalde momenten, bijvoorbeeld als het hard waait, niet aankan.
“De consument betaalt de rekening,” aldus de organisatie.
Verraden
Dr. John Constable, directeur van de REF, wees erop dat de windmolens niet alleen schade toebrengen aan de natuur, maar ook het elektriciteitsnet onder grote druk zetten.
Hij voegde toe dat de peperdure kabel die de stroom moet transporteren, onbetrouwbaar is gebleken.
“De natuur en de consument zijn keer op keer verraden,” zei dr. Constable.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Rusland maakt nazi-bataljon dat ‘dood en verderf zaait’ in Oost-Oekraïne onschadelijk
‘Waarom wordt het UFO-onderwerp zo geridiculiseerd?’
Kun je genezen van alzheimer? Dit onderzoek suggereert van wel (+wat je ervoor moet doen)
Senator: ‘Elites willen een wereldregering, het is geen complottheorie’
Trompetachtige geluiden vastgelegd in Hawaï. Is dit een teken van de apocalyps?
Vreemde ‘graancirkels’ ontdekt. Zijn de aliens geland in Italië?
Ook in Nederland doen we mee met de ongefundeerde hetze tegen Rusland. Hoe de elite zich compleet voor schut zet
Bizarre gebeurtenissen rond (nieuwe) Roemeense verkiezingen: ‘Deze hele zaak stinkt!’
Fluoride is giftig en leidt tot lager IQ bij kinderen. Zelfs CNN schrijft over deze eerste studie in zijn soort