EU-klimaatchef Wopke Hoekstra komt met steeds scherpere doelstellingen, nu met een nieuw voorstel om de EU-klimaatwet te wijzigen en de uitstoot tegen 2040 met 90 procent te verminderen.
Dat is economisch ruïneus, geopolitiek naïef en ecologisch gezien onbelangrijk, betoogt politicoloog en auteur Bjorn Lomborg. “Deze klimaatkruistocht is een meesterwerk in zelf-sabotage, waarbij de economie aan een ruïneus beleid wordt vastgeketend en morele superioriteit wordt gepredikt.”
De Europese belofte van 90 procent is geen vooruitgang. Het is economische zelfmoord in een jasje van ecologische deugd, benadrukt Lomborg.
3000 miljard per jaar
Hij kan rekenen op veel bijval. Zo zegt voormalig Europarlementariër Rob Roos dat Hoekstra al zijn principes overboord gooide voor het baantje van EU-Commissaris. “Het demissionaire kabinet keek weg. Baantjesruil, en het CDA zat niet eens in de regering. De Green Deal is marxistisch eco-beleid dat Europa economisch sloopt.”
De kosten in 2050 bedragen 3000 miljard per jaar, becijfert Roos. “Onbetaalbaar. Resultaat: Nul!”
Ook oud-Kamerlid Derk Jan Eppink vindt dat Lomborg groot gelijk heeft. “Hoekstra is met het EU-klimaatbeleid medeplichtig aan Europa’s economische zelfmoord,” stelt hij.
Agenda
“Wie zijn werk leest, kan niet anders dan concluderen dat hij gelijk heeft,” voegt fractievoorzitter van FVD in Arnhem Gino Luurssen toe. “Geen schreeuwerige teksten, puur realisme.”
Deze destructie van de EU door de actuele ‘leiders’ van de Europese Commissie kan volgens voormalig NOS-directeur Bauke Geersing niet alleen het gevolg zijn van domheid. “Er wordt aan een agenda gewerkt: Agenda 2030 van de VN. Ontwaak en sta op!”
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.




Wierd Duk zorgt voor verbijstering: ‘Soms moet je de waarheid een beetje toedekken’
Diep onder het ijs van Antarctica is een onverwachte ontdekking gedaan
De overheid verspreidt onzin over cannabis. Sonja uit Nijmegen luidt de noodklok
“De Syrische president Bashar al-Assad moet blijven”
Neanderthaler en moderne mens kruisten mogelijk nooit elkaars pad
Code Oranje wil vervolging verantwoordelijke bewindslieden toeslagenaffaire op agenda zetten
Het eerste covid-tribunaal gaat van start: ‘Eindelijk! Kijken!’
Internetcensuur ingevoerd met ‘hardcore leugens’: ‘Waarom pikt iedereen dit toch?’
“Schietpartij San Bernardino uitgevoerd door huurlingen van Craft International”