De Duitse bondskanselier Angela Merkel heeft voor het eerst openlijk geaccepteerd dat de Krim niet bij Oekraïne hoort en dat het schiereiland onderdeel blijft van Rusland. Dat heeft voorzitter van de commissie buitenlandse zaken van de Russische Doema Alexei Pushkov op Twitter geschreven, zo meldt Gazeta.ru.
“Belangrijk: na een vergadering in Parijs heeft Merkel voor het eerst toegegeven dat de Krim niet teruggaat naar Oekraïne. Dat betekent dat de crisis alleen gaat over het oosten van het land,” schreef Pushkov.
In Parijs spraken bondskanselier Merkel, president Hollande, president Porosjenko en president Poetin over het conflict in Oekraïne. De minitop van Duitsland, Frankrijk, Oekraïne en Rusland werd vrijdag afgesloten.
De leiders van de vier landen werden het eens over terugtrekking van zwaar materieel uit het oosten van Oekraïne, zo liet Merkel vrijdag weten. “We zijn het eens geworden over de terugtrekking van zware wapens,” zei ze na afloop van de gesprekken in Parijs. “Er is hoop op vooruitgang. We naderen elkaar steeds meer.”
Merkel was vrijdag positief over de resultaten van de top in Parijs. Ze voegde toe dat ze tevreden was over wat de deelnemers tijdens de bijeenkomst hebben bereikt.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Baudet doet boekje open over trollaccounts van AIVD: ‘Dat vind ik een hele doortrapte truc’
Waardoor veranderen huizenprijzen?
Epidemioloog: ‘NOS bereikt absoluut dieptepunt met item over coronavaccin’
Ingewijde luidt noodklok. Zo wil Google de Amerikaanse presidentsverkiezingen manipuleren om ‘de volgende Trump-situatie’ te voorkomen
VIDEO: Spectaculaire graancirkel bij München trekt veel bekijks
Zweden steekt middelvinger op naar WEF, gaat Agenda 2030-doelen niet halen
Het multidimensionale aspect van onze menselijke geschiedenis
Ron Paul: “Amerika heeft niet eens twee partijen, Democraten en Republikeinen één pot nat”
‘Great Reset’ vormt een bedreiging, waarschuwt Australische senator