Oud-huisarts en epidemioloog Dick Bijl is kritisch over veel medicijnen en vaccins. “Daar is alle reden voor,” zegt hij in gesprek met het RD. “Bijwerkingen van medicijnen zijn wereldwijd doodsoorzaak nummer 3.” Hij is niet van plan een coronavaccin te halen zodra het beschikbaar is. “Ik verwacht meer van een gezonde leefstijl.”
Vooral de belangenverstrengeling rond vaccins is Bijl een doorn in het oog. “In de Gezondheidsraad zitten nog steeds mensen die banden hebben met de farmaceutische industrie.”
Deze binding beïnvloedt onderzoeken, stelt de oud-huisarts. Hij noemt als voorbeeld viroloog Ab Osterhaus, de voorzitter van de European Scientific Working group on Influenza, die vrijwel dagelijks in talkshows te zien is en die deze week nog pleitte voor een totale lockdown. “Hij verspreidt al decennialang doemscenario’s bij virusinfecties, terwijl hij forse belangen heeft in bedrijven die vaccins produceren. Denk aan zijn rol bij de Mexicaanse griep in 2009.” Bijl zegt dat kritische deskundigen ook nu weer buiten de deur worden gehouden. “Daarmee voed je het wantrouwen.”
Niet zonder gevolgen
Hij wijst erop dat het ontwikkelen van een vaccin normaal gesproken zo’n 10 jaar in beslag neemt. Het coronavaccin wordt in een jaar ontwikkeld. “Dat komt de kwaliteit en veiligheid niet ten goede,” aldus de epidemioloog. “Mogelijke bijwerkingen kunnen in zo’n korte termijn onvoldoende worden vastgesteld.”
Die bijwerkingen zijn overigens niet zonder gevolgen. Zo werd het onderzoek naar het coronavaccin van farmaceut AstraZeneca eerder stopgezet omdat een proefpersoon ernstige gezondheidsklachten had gekregen. De klachten waren zo ernstig dat de persoon in het ziekenhuis moest worden opgenomen. Nederland heeft al miljoenen doses van dit vaccin besteld.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Oudste menselijke bouwwerk: 176.000 jaar oude Franse ‘Stonehenge’ ontdekt
Een stem zei dat het nog niet mijn tijd was. Zangeres vertelt wat ze meemaakte tijdens haar bijna-doodervaring
Emeritus hoogleraar pleit voor basisinkomen
Boeren waarschuwen Rutte: ‘We gaan actievoeren op een manier die Nederland nog niet eerder heeft gezien’
Verkiezingstour SOPN van start
De absurditeit blootgelegd van hen die vrede preken, maar oorlog zijn
78-jarige holistisch arts slikt geen medicijnen en voelt zich beter dan ooit
Voormalig Young Global Leader van het WEF onthult hoe de CBDC eruit komt te zien
Pfizer-CEO Bourla: we hebben nu een pil met biologische chip die een signaal verstuurt