Heb je een bloedtransfusie nodig? Dan is het oppassen geblazen. Daarvoor waarschuwen althans Japanse onderzoekers.
Uit onderzoek van onder meer de Asahikawa Medical University, het Tokyo Medical University Hospital, Okamura Memorial Hospital en de Tokyo University of Science blijkt dat er risico’s kleven aan bloedtransfusies waarbij het bloed afkomstig is van mensen die mRNA-vaccins tegen corona hebben gekregen.
Er kunnen bloedafwijkingen optreden, zoals trombocytopenie en stollingsaandoeningen. Daarnaast kunnen de mRNA-vaccins leiden tot immuundysfunctie en neurologische complicaties.
Het belang van bewustwording
De onderzoekers adviseren de bloedproducten afkomstig van gevaccineerden van tevoren uitvoerig te testen op veiligheid. Het bloed moet volgens hen worden getest op bijvoorbeeld spike-eiwitten, bestanddelen van de vaccins en immuunwaarden.
Verder adviseren ze om duidelijke richtlijnen op te stellen rond de inzameling, het bewaren en de transfusie van bloedproducten afkomstig van gevaccineerde mensen. Er moeten strikte protocollen worden opgesteld voor de screening van donoren, het labelen van producten en het melden van bijwerkingen, vinden ze.
De onderzoekers wijzen voorts op het belang van bewustwording: informeer het publiek over de risico’s van de vaccins, bloedtransfusies en immuungerelateerde aandoeningen. Deze informatie moet worden verstrekt aan gezondheidsprofessionals, patiënten en de bevolking, zodat mensen een weloverwogen besluit kunnen nemen.
Als dit de ogen van mensen niet opent, wat dan wel?
De Japanse onderzoekers pleiten tot slot voor wetswijzigingen om bloedtransfusies te labelen. Het is dan in één oogopslag duidelijk of het bloed afkomstig is van gevaccineerde of ongevaccineerde bronnen.
De bevindingen van de onderzoekers zijn gepubliceerd op een preprint-server en worden op dit moment gepeerreviewed.
“Als dit de ogen van mensen niet opent, wat dan wel?” vraagt het Britse parlementslid Andrew Bridgen. Hij is benieuwd of hier een debat over gaat komen in het parlement.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.







Davos stuurt aan op permanente lockdowns: ‘Die zijn niet bedoeld voor hen, maar voor jou’
De dominostenen beginnen te vallen: ‘Miljoenen mensen zullen de weg naar de rechtbank vinden’
Het is onmogelijk dat Jeffrey Epstein zelfmoord heeft gepleegd. Oud-gevangene doet boekje open
Geheimen van oud Chinees kruidengeneesmiddel ontrafeld
NineForNews blijft overeind, maar alleen met jouw hulp!
FDF begint nieuw offensief met militair voertuig: ‘Wij gaan ons vizier richten op Den Haag’
Niemand wil nog doneren aan de Clinton Foundation. Wat is de reden?
Heeft je zoon de diagnose ADHD? De boosdoener is dan waarschijnlijk deze veelgebruikte pesticide
Steeds meer mensen weigeren bloedtransfusies van gevaccineerde donoren