
ING fungeerde jaren als huisbank voor een trustkantoor in Amsterdam dat miljoenen euro’s wegsluisde naar belastingparadijzen. Dat heeft Follow the Money (FTM) ontdekt.
Het kantoor, Caute, waste zeker 100 miljoen euro wit. Het geld was afkomstig van bedrijven en ondernemers uit andere Europese landen.
ING sloeg waarschuwingen in de wind en stak een intern fraudeonderzoek in de doofpot. Toch wordt de bank niet vervolgd.
Nooit vragen
Het Openbaar Ministerie deed jarenlang onderzoek naar het trustkantoor in Amsterdam. In 2012 deed justitie in acht landen tegelijk invallen.
Hoofdverdachten Erwin de Ruiter en Edward P. hebben zich volgens het OM schuldig gemaakt aan witwassen, valsheid in geschrifte en leidinggeven aan een criminele organisatie.
De witgewaste miljoenen kwamen steeds op bankrekeningen bij ING terecht. De bank stelde nooit vragen over de herkomst van het geld.
Stap verder
Sam van Doorn, voormalig aandeelhouder van het trustkantoor, zei tegen FTM dat de betrokkenheid van de bank nog een stap verder ging.
“ING heeft in deze zaak bewust witwassen en belastingfraude gefaciliteerd,” zei hij. “De bank is jarenlang actief betrokken geweest bij de criminele activiteiten van De Ruiter en consorten.”
Justitie heeft besloten de bank niet te vervolgen omdat ‘er al een strafrechtelijk onderzoek naar de betrokkenheid van ING bij vier (!) andere witwaszaken loopt’.
Bizar
Voormalig officier van justitie en advocaat Robert Hein Broekhuijsen zei hierover: “Dat justitie de rol van ING juist in deze zaak laat liggen, is bizar. Dit is een zaak in het brandpunt van de samenleving.”
Volgens hem is het maatschappelijk belang bij het vervolgen van ING in deze zaak ‘enorm’. De bank wilde niet reageren op vragen.
Foto: YarluFileBot Wikimedia Commons
[FTM]
De wereldwijde geld witwas markt is groot, en De Nederlandse rijke stinkerds willen graag ‘de boot niet mislopen’. Dat krijg je ervan als alles verboden is. Als je drugs legaliseert en Libertair reguleert zul je zien dat de hoeveelheid wit te wassen geld drastisch omlaag zal gaan.
En dit in het land waar ze al Maitreya en Yahweh hebben aangevallen.
Niet zo zeuren mensen, gewoon hetzelfde doen.
Met dankzij de rekeninghouders ..