
De man die in de Amerikaanse staat Oregon negen mensen doodschoot op een school in de stad Roseburg leed aan het syndroom van Asperger en slikte tenminste vijf soorten medicijnen, onder meer tegen ADHD.
De moeder van Chris Harper-Mercer zei dat hij vroeger vaak met zijn hoofd tegen de muur bonkte en dat haar zoon was gediagnosticeerd met het syndroom van Asperger, een autistische stoornis, zo schrijft de New York Times.
De man had een zwarte moeder en een blanke vader, waardoor hij na de BMR-prik een verhoogd risico had op autisme. Wetenschapper William Thompson van de Amerikaanse gezondheidsdienst CDC onthulde recentelijk dat zijn werkgever studieresultaten liet manipuleren waaruit bleek dat Afro-Amerikaanse jongetjes na de BMR-prik meer kans hadden om autisme te ontwikkelen.
ADHD en psychiatrische medicatie
De moeder zei dat Chris in eerste instantie de diagnose ADHD had gekregen. Op Facebook schreef de schutter: “Ik heb een pillendoosje met vijf soorten pillen. Ik heb geen idee welke helpen om te slapen, dus ik heb overal vier van ingenomen.”
Harper slikte al deze pillen zonder dat hij wist wat ze deden. Omdat veel psychiatrische medicijnen ingrijpende bijwerkingen hebben, kunnen de gevolgen catastrofaal zijn als ze worden gecombineerd en in grote doses worden ingenomen. Het verband tussen dit soort medicijnen en agressie was in 1991 al bekend.
Vrijwel alle schietpartijen op scholen gelinkt aan pillen
Ook Adam Lanza, de jongen die op 14 december 2012 op de Sandy Hook-basisschool in Newton 20 kinderen, zes medewerkers en zijn moeder Nancy en zichzelf doodschoot, leed aan Asperger. Hij slikte daar medicijnen voor. De Britse psychiater David Healy zei destijds dat 90 procent van alle schietpartijen op scholen in de afgelopen 10 jaar in verband kan worden gebracht met psychiatrische medicijnen.
Vrijwel alle recente schietpartijen op scholen zijn inmiddels gelinkt aan psychiatrische medicijnen. Kijk hier voor een overzicht.