De Britse wetenschapper Bryan Sykes wil alles op alles zetten om de yeti oftewel verschrikkelijke sneeuwman te vinden. Volgens Sykes, verbonden aan de Oxford-universiteit, zijn er genoeg redenen om aan te nemen dat de verhalen over de verschrikkelijke sneeuwman waar blijken te zijn, nu twee onderzochte ‘yeti-haren’ zijn gelinkt aan een ijsbeersoort die al eeuwenlang uitgestorven werd geacht.
Volgens de onderzoeker is de kans groot dat de verhalen over de yeti kloppen en dat het in werkelijkheid gaat om een beersoort. Als het inderdaad blijkt te gaan om een ijsbeer, is het ook ineens logisch waarom men in Azië zo bang is voor de yeti. De ijsbeer is de enige bekende beersoort die mensen zonder aanleiding aanvalt.
Professor Norman MacLeod, een collega van Sykes, benadrukt dat hiermee niet onomstotelijk is aangetoond dat de yeti bestaat, hoewel hij wel denkt dat het mythische wezen echt zou kunnen bestaan. “Er zijn wel gekkere ontdekkingen gedaan in het verleden,” zei hij.

Sykes onderzocht 36 haren die van een yeti afkomstig zouden zijn. Uiteindelijk bleken ze allemaal van gewone dieren te zijn, op twee na. De twee bijzondere haren, de ene uit Ladakh in India en de andere uit Bhutan, zijn afkomstig van een ijsbeer die al tenminste 40.000 jaar van de aardbodem zou zijn verdwenen. De overige haren kwamen uit de Verenigde Staten, Rusland en Sumatra.
De vondst suggereert dat in de Himalaya beren rondkuieren die sinds het Pleistoceen niet meer gezien zijn. Volgens experts vormen zij mogelijk ‘het biologische fundament van de yeti’.
Professor Sykes schrijft op dit moment een boek over de link tussen de haren en de 40.000 jaar oude beer, getiteld ‘The Yeti Enigma’. Hij wil een expeditie gaan organiseren naar de Himalaya om een yeti in het wild te zien. Het onderzoek is verschenen in Proceedings of the Royal Society B.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Uitspraken Volt-leider Dassen schieten in verkeerde keelgat: ‘Mensen die zoiets als dit beweren zijn zélf geradicaliseerd’
Duitse advocate noemt lockdown ongrondwettig, en wordt opgenomen in psychiatrische inrichting
Ollongren: Oekraïne is ‘heel goedkope manier’ om tegen Russen te vechten
Great Reset: ‘Ze willen een onderklasse van ons maken en niemand komt hiertegen in verzet’
‘Schone’ zonnepanelen, de ‘CO2-neutrale’ jacht van Greta Thunberg en de niet-bestaande klimaatcrisis. Dit las u het meest in 2019
‘Hoe rechtser Nederland stemt, hoe linkser Nederland krijgt’
‘Gesponsorde’ rellen: Anti-Trump-protesten gelinkt aan miljardair Soros
Chinese stad Wuhan gehuld in mysterieuze mist
FBI-stukken over 9/11 spreken van zeer rijke ’tegenstander’ uit Jeruzalem