Tijdens het International Arctic Forum in Sint-Petersburg afgelopen maand ging het onder andere over klimaatverandering. Eén van de sprekers was de Finse president Sauli Niinisto.
Volgens Niinisto warmt de aarde gevaarlijk snel op door toedoen van de mens en moet er meer worden gedaan tegen global warming. Collega’s van hem deden soortgelijke uitspraken.
Dat gold niet voor president Poetin, die zei dat hij het op een aantal punten oneens was met Niinisto.
Andere informatie
“Ik heb andere informatie dan Sauli over de mate van opwarming,” zei hij.
“Uit onze gegevens blijkt dat het noordpoolgebied vier keer sneller opwarmt dan de rest van de wereld en dat Rusland 2,5 keer sneller opwarmt dan de rest van de wereld,” vervolgde hij.
Dat is zorgwekkend, erkende Poetin, maar de vraag is hoe dat komt.
Middeleeuwen
Hij wees erop dat Rusland ook hele andere gegevens dan de Finse president heeft over de hoeveelheid CO2 die landen produceren.
Poetin zei zelf in het noordpoolgebied te zijn geweest, waar hij oude ijslagen heeft gezien met daarin hoge CO2-concentraties.
De ijslagen waren gevormd in de middeleeuwen, of misschien nog eerder, benadrukte hij.
Vulkanische activiteit
“Er was toen nog geen industrie,” zei de Russische president. “Vulkanische activiteit heeft dus mogelijk meer invloed dan alle menselijke consumptie en de auto-industrie.”
Niinisto vroeg Poetin of Rusland wel genoeg doet voor het milieu, waarop hij antwoordde dat Rusland in tegenstelling tot de Verenigde Staten het Kyoto-protocol en het Parijs-akkoord heeft ondertekend.
Niet duidelijk
Dat heeft Rusland gedaan omdat het geen kwaad kan, klonk het.
Maar, zo zei Poetin, de oorzaak van global warming is niet duidelijk: “Ligt het aan de uitstoot, of is het iets anders?”
Bekijk het fragment hieronder:
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Topman Ecuadoraanse centrale bank weg om nepdiploma
Rutte legt uit wat hij bedoelt met Build Back Better (Grote Reset)
Kabinet overweegt coronapas ook na 1 november te verplichten: ‘We zitten er tot in lengte der dagen aan vast’
‘Hierom was de NASA-maanlanding nep’: Thierry Baudet krijgt bijval uit wel heel onverwachte hoek
De ongewenste werkelijkheid wordt onder een dik bureaucratisch tapijt geveegd. Hoe politici en media fungeren als stroman voor de leugen
Griekse schuldencommissie concludeert: “Alle schulden aan trojka illegaal en onwettig”
Onthuld: Wetenschappelijk bewijs voor reïncarnatie
Haast u en teken voor referendum over donorwet! Oud-Tweede Kamerlid doet oproep
Nieuwe WEF-papers geven opvallend inkijkje in de werkwijze van het World Economic Forum