In Akure, de hoofdplaats van de Nigeriaanse staat Ondo, is een 67-jarige moeder van drie kinderen 12 dagen nadat ze klinisch dood was verklaard weer opgestaan.
Victoria Gbemisola Babatunde werd op 7 januari jongstleden doodverklaard, maar op 20 januari kwam ze weer tot leven.
Oorspronkelijk zou ze vrijwel gelijk zijn begraven, maar als gevolg van de landelijke staking tegen het schrappen van brandstofsubsidies konden haar kinderen niet bij elkaar komen om de begrafenis te regelen.
Middelpunt van de belangstelling
Toen uiteindelijk een datum was afgesproken ontdekten de kinderen dat ze weer tot leven was gekomen. De zwager van de vrouw, Andrew Ozoemena, vertelde het verhaal aan de Sunday Vanguard.
Velen twijfelden aan het wonder tot ze hoorden dat Babatunde in de stad Jos verbleef. Het huis van het gezin stond al snel in het middelpunt van de belangstelling terwijl velen een glimp probeerden op te vangen van de vrouw.
Niezen
Negen dagen na haar dood moest Babatunde plotseling niezen en opende ze kort haar ogen. De geschrokken werknemer van het mortuarium lichtte gelijk de familieleden in. Nadat ze haar ogen had geopend sprak de vrouw drie dagen geen woord. Er bestond nog altijd onzekerheid over haar toestand. Drie dagen na het incident, op 20 januari, sprak ze plotseling tegen haar jongere broer, dronk ze weer water en at ze voedsel.
In eerste instantie werd de medewerker van het mortuarium geadviseerd niet te spreken over het voorval omdat mensen wel vaker weer tot leven komen nadat ze zijn doodverklaard om later definitief te sterven.
Zeer zeldzaam
Drie dagen na haar aankomst in Jos werd Babatunde onderzocht door artsen van het Jos University Teaching Hospital (JUTH). Voor de doktoren was het een zeer zeldzame gebeurtenis om iemand te zien die vele dagen dood was geweest, weer tot leven kwam en nog steeds een goed functionerend lichaam heeft.
“Ik ging naar de hemel en zag Jezus naast God. Jezus nam me mee naar de hel en ik zag mensen die al meer dan duizend jaar in de hel verblijven en daar dag en nacht worden gekweld. Ik zag ook engelen die in de hemel zingen en de poorten en straten van de hemel waren van puur goud,” zei Babatunde. “Daarna zei Jezus dat ik terug moest gaan naar de wereld om mijn doel te vervullen en anderen te vertellen wat ik zag.”
Bron: Vanguardngr.com
Gerelateerd:
- Wonderbaby levend gevonden in Argentijns mortuarium
- Chinese vrouw (95) stapt zes dagen na overlijden uit haar doodskist
- Doodverklaarde grootmoeder komt weer tot leven na de woorden ‘ik hou van jou’
- Tiener wordt vier keer hersendood verklaard maar herstelt volledig
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Yogagoeroe leidt massaprotest tegen corruptie
Charlie Kirk zei 24 uur voor zijn dood tegen meerdere mensen: “ze” gaan me vermoorden
Kijk: Journalist geeft na bezoek aan Oekraïne speech bij VN over ‘leugens die media en politieke elite verspreiden’
Rijdende Rechter veegt vloer aan met CJIB: “Dit moet gewoon ophouden”
Russen geloven niet dat we op de maan zijn geweest. Bekijk de verrassende uitkomsten van deze peiling
Advocaat confronteert De Jonge met ‘halve en hele onwaarheden’ over coronapas: ‘See you in court’
Pfizer-baas Albert Bourla krijgt bij het WEF 29 vragen en kan er niet 1 beantwoorden
Nieuwe CBS-cijfers maken het mogelijk om effectiviteit mRNA-vaccins te berekenen: dit zijn de uitkomsten
‘Wij verwachten dat de oversterfte dit jaar met 5000 procent gaat stijgen’