
In een aantal piepkleine grotten op een onbewoond eiland in het Caraïbisch gebied hebben archeologen mysterieuze rotstekeningen ontdekt.
De tekeningen zijn gemaakt door de Taíno, een verloren beschaving die is uitgeroeid door Christoffel Columbus.
Het volk maakte in de grotten een aantal tekeningen van mens-dier-hybrides en complexe geometrische patronen.
Poorten
“Voor de miljoenen indianen die voor komst van de Europeanen in het Caraïbisch gebied leefden waren grotten poorten naar het spirituele rijk,” zei onderzoeker Jago Cooper van het British Museum.
“De meeste pictogrammen bevinden zich in zeer nauwe ruimtes diep in de grotten,” zei Victor Serrano van de Universiteit van Leicester.
De archeologen moesten zich een weg banen door een netwerk van 70 zeer kleine grotten.
Groot belang
De grotten bevinden zich op het eiland Mona ten westen van Puerto Rico. Het is tegenwoordig een natuurgebied.
“Deze groepen mensen die Mona bezochten en er leefden zijn mijn voorouders en hun verhaal is van groot belang,” zei Serrano.
De meeste pictogrammen zijn gemaakt met behulp van stukken gereedschap, terwijl de tekeningen zijn vervaardigd met houtskool of gedroogde uitwerpselen van vleermuizen (guano).
Meerdere lagen
De rotsschilderingen bestaan uit meerdere lagen, zo hebben de archeologen ontdekt.
Hoewel het volk is uitgestorven zijn er veel woorden uit de taal van de Taíno die nu nog worden gebruikt, zoals orkaan, kano en tabak.
Ook namen voor voedsel zoals maïs, ananas, zoete aardappel, pinda en graan vonden hun weg in de wereldtalen.
Het onderzoek is gepubliceerd in het Journal of Archaeological Science.
Foto: University of Leicester
Uitgestorven? Gezien de woorden die over zijn gebleven, denk ik meer dat ze uitgeroeid zijn om juist die producten. Wakker worden
De tekeningen zijn gemaakt door de Taíno, een verloren beschaving die is uitgeroeid door Christoffel Columbus.
dat staat er ook, btw indien een volk is uitgeroeid dan is het vanzelfsprekend ook uitgestorven.
Grotten en poorten naar een spirituele rijk …pictogrammen zijn heden ten dage in overvloed.. grotten en poorten ook …eigenlijk zijn in deze huidige tijd grotten poorten naar een spirituele rijk een kijk naar het geloof gevuld met tradities poorten en Rijken van de huidige beschaving ..men hoeft helemaal niet zo ver te zien het ligt namelijk rondom en in de mens, eigenlijk spelen we allemaal een soort archeoloog die in de grotten en poorten naar het spirituele zoeken, de geometrie de blauwdruk ligt in ons zelf besloten het is universeel van de DNA tot de sterren aan de hemel het is de taal van sterren, geometrie word ook wel de taal van licht genoemd een baken van licht ..en word al eeuwen door de religie gebruikt . en toch woont vele nog steeds in grotten,, dat komt omdat religie zelf de oorzaak is en het licht zelf in duisternis heeft gehuld..
Vreemd dat niemand meer een Aardse oorsprong wil hebben. Wat is er gebeurd?