Honderden Italianen verzamelden zich dinsdag op het Piazza del Popolo in Rome. Ze deden hun mondkapje af als teken van protest tegen de Italiaanse lockdownmaatregelen.
De groep, die zichzelf de Oranje Hesjes noemt, wordt geleid door de gepensioneerde generaal Antonio Pappalardo. Hij vindt dat mensen geen mondkapje moeten dragen, schrijft Time. “Dit zijn mijn longen. Ik zorg voor mijn longen. Ademen is heilig,” zei Pappalardo, die zelf ook weigert een mondkapje te dragen.
Volgens hem zijn de coronamaatregelen een inbreuk op de vrijheid. Tijdens het protest zeiden sommige sprekers dat de pandemie ‘nooit heeft bestaan’ en dat politici het gevaar van het virus hebben overdreven om hun macht te vergroten.
Ontslag van de regering
Elders in Rome gingen oppositieleiders, waaronder Lega-partijleider Matteo Salvini, de straat op om het ontslag van de regering te eisen, meldt France 24.
Na drie maanden van coronabeperkingen is het voor burgers uit de EU-landen weer mogelijk vrij naar Italië te reizen. Het land opende woensdag zijn grenzen voor vakantiegangers uit andere EU-landen. Daarnaast zijn Italianen zelf vrij om weer heen en weer te reizen tussen de 20 regio’s in het land. Alle vliegvelden zijn weer open.
Veel van de 60 miljoen inwoners van Italië keken uit naar de nieuwe versoepelingen. Ze kunnen nu weer familieleden en vrienden bezoeken die verder weg wonen. De Italiaanse minister van Buitenlandse Zaken Luigi Di Maio schreef op Facebook: “Vandaag is een zeer belangrijke datum. Het land start weer op en bereidt zich voor om weer normaal te worden.”
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Dit verandert er komende jaren aan je energierekening: ‘Hoelang pikken we dit nog?’
Veelbelovende Perseïdenzwerm piekt dit weekend (video)
Onbekende objecten tijdens laatste missie Atlantis (video)
Een andere kijk op graancirkels
Is dit de genadeklap voor NineForNews?
De Jonge tot de grond toe afgefakkeld: ‘Het beste tv-moment, nu al van 2024’
Oekraïens parlementslid slaat alarm: ‘Zelensky wil me net als 52.000 andere onschuldigen doden of gevangenzetten’
Politicoloog ziet ‘zorgwekkende toename’ verspreiding van ‘extreemrechtse complottheorieën’ sinds pandemie
Nieuwe wet geeft minister Kuipers ‘ongekende dictatoriale macht’