Miljarden dollars die waren bestemd voor de wederopbouw van Irak zijn verdwenen als gevolg van fraude en ander misbruik.
Dat blijkt uit een nieuw rapport van de Speciale Inspecteur-Generaal voor de Wederopbouw van Irak (Sigir).
Eerder werd geschat dat zo’n 8 miljard dollar was verdwenen. In het eindrapport wordt gesteld dat nog eens minstens 8 miljard dollar Iraaks geld is kwijtgeraakt of verspild.
Honderden projecten hebben hun uiteindelijke doel niet bereikt of zijn nog steeds niet afgerond. Dat heeft tot veel bitterheid en onvrede geleid onder de Irakezen, aldus inspecteur Stuart Bowen in het rapport Learning from Iraq.
Gevangenis
“Het maakt niet uit hoeveel de Verenigde Staten hebben uitgegeven, in geen enkele Iraakse stad is een door de Amerikaanse overheid gefinancierd gebouw of project te vinden dat is afgerond,” legde de Iraakse minister van Binnenlandse Zaken Adnan al-Asadi uit.
In het rapport wordt verder opgemerkt dat het geïmproviseerde karakter van de wederopbouw in Irak, het constante personeelsverloop en de veranderende managementregimes de VS dwongen om de snelheid en koers continu te veranderen. Daarmee verdween geld van belastingbetalers door fraude en misbruik.
De Amerikaanse overgangsregering in Irak tekende bijvoorbeeld een contract van 80 miljoen dollar met het Amerikaanse bedrijf Parsons Delaware om een gevangenis te bouwen in de provincie Diyala. De Khan Bani Sa’ad-gevangenis moest 3600 bedden toevoegen aan een bestaande faciliteit.
Drie maanden na de geplande oplevering in 2006 zei Parsons nog eens ruim twee jaar nodig te zullen hebben. Washington ontbond daarop het contract wegens grootschalige kostenoverschrijdingen.
Kinderziekenhuis
Het grootste bouwproject in de gezondheidssector was het kinderziekenhuis in Basra. Het Amerikaanse Bureau voor Internationale Ontwikkeling (USAID) trok in 2005 ruim 50 miljoen dollar uit voor het project en sloot een contract af met het bedrijf Bechtel uit Californië.
Het ziekenhuis met 94 bedden werd in 2010 pas afgebouwd. De uiteindelijke kosten bedroegen 165 miljoen dollar. Afgelopen jaar was er nog steeds onvoldoende apparatuur en personeel.
Bron: Ipsnews.be
Gerelateerd:
- Rumsfeld-memo’s tonen hoe Bush-regering loog over Irak
- Congreslid VS: Dick Cheney zal naar de hel gaan (video)
- Digitale deceptie: hoe we gemanipuleerd worden door de media
- IJzeren Driehoek: de Carlyle Group (video)
- Belgisch Kamerlid vertelt hoe het echt zit (video)
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






‘Nieuwe wind’: Piratenpartij is de grootste in IJsland en deelt straks mogelijk de lakens uit
Doutzen Kroes deelt preek van dominee Paul Visser: ‘De Great Reset is er niet voor ons!’
Inspectie maakt jacht op huisartsen die coronamedicijnen voorschrijven: ‘Volledig gericht op vaccins!’
Rutte beantwoordt series Kamervragen over Bilderbergconferentie
Maak kennis met de man die zoekt naar reuzenskeletten
Europarlementariër: ‘President Zelenski moet stoppen met zijn oorlogsretoriek tegen Rusland’
Weet jij wat je eet? Producten met het grootste gezondheidsrisico
40 jaar leugens en schandalen: Het einde van de tot op het bot verrotte Clinton-dynastie
Kuipers geeft kwetsbare 60-minners geen herhaalprik: ‘Dan ben ik aansprakelijk voor eventuele bijwerkingen’