De Belgische minister van Volksgezondheid Laurette Onkelinx (Parti Socialiste) heeft haar pijlen op de alternatieve geneeskunde gericht.
Ze verwacht in juni dit jaar van haar ambtenaren een actieplan om ‘sektarische praktijken in de gezondheidszorg beter te kunnen bestrijden’.
In een interview met De Standaard zegt Onkelinx bezorgd te zijn over bepaalde alternatieve theorieën waaronder de Nieuwe Germaanse Geneeskunde. “Laat er geen misverstand over bestaan: zulke praktijken zijn zonder meer gevaarlijk,” aldus de minister.
Traumatische gebeurtenis
De Nieuwe Germaanse Geneeskunde is een alternatieve geneeswijze die claimt alle ziekten, met name kanker, te kunnen genezen. Kanker is volgens de geneeswijze het gevolg van een traumatische gebeurtenis en kan worden genezen door het traumatische conflict op te lossen. Er wordt afgeraden om reguliere geneeswijzen voort te zetten, aangezien ze het helingsproces negatief zullen beïnvloeden.
De geneeswijze werd in 1981 voorgesteld door de Duitse arts Gerd Ryke Hamer. In 1986 werd Hamer verboden zijn artsenpraktijk voort te zetten. Volgens de arts zat er een Joods complot achter zijn veroordeling.
Onkelinx wil provinciale medische commissies nu meer bevoegdheden gaan geven. Er komt een spoedprocedure waarmee artsen die het leven of het welzijn van patiënten in gevaar brengen tijdelijk kunnen worden geschorst. Die bevoegdheid kan ook worden gebruikt om artsen die worden verdacht van seksueel misbruik te schorsen.
Psychotherapeut
Ook de zogeheten niet-conventionele praktijken worden onder de loep genomen. “We beginnen met de homeopathie,” zei Onkelinx. “Een gedeelte van de mensen die homeopathie beoefenen, heeft geen opleiding, of in het beste geval een paramedische opleiding. Daar moeten we iets aan doen. De aanbeveling van de bevoegde commissie is nu dat de beoefening van homeopathie moet worden gereserveerd voor gediplomeerde artsen in de geneeskunde.”
De minister werkt daarnaast aan de bescherming van de titel ‘psychotherapeut’, die velen in het alternatieve circuit zich vandaag de dag toe-eigenen. Alleen mensen die daarvoor opgeleid zijn mogen de titel in de toekomst nog voeren, aldus Onkelinx.
Bron: Standaard.be
Gerelateerd:
- Gambia geneest meer hiv-patiënten met kruiden
- Opa geneest van ‘ongeneesbare’ kanker door dieetaanpassing
- Nieuwe Britse minister van Volksgezondheid: homeopathie werkt
- ‘Artsenmonopolie heeft geen enkel belang bij vernieuwing’
- Rol van meditatie bij hersenontwikkeling gesteund door wetenschap
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Lijkwade van Turijn is bovennatuurlijk
Werking koude kernfusie-reactor bevestigd: miljoen keer hogere energiedichtheid dan benzine
SETI-project Kepler vangt eerste signalen op
Bayer en Monsanto: een huwelijk voltrokken in de hel
Professor natuurkunde: “Global warming is de grootste pseudowetenschappelijke fraude die ik ooit heb gezien”
Axe deospray heeft zelfde effect als zenuwgas
Waarom het goed nieuws is dat het coronavirus overal is
Analist: “Gladio en Israël mogelijk achter moord op Russische ambassadeur”
Stealing Africa: de macht van een mijnbouwgigant (video)