Het koningshuis kostte het afgelopen jaar tonnen meer dan was begroot. Dat blijkt uit het vandaag gepubliceerde jaarverslag van de begroting over het koninklijk huis.
Er werd in totaal 40.243.000 euro uitgegeven aan het koninklijk huis, terwijl er voor 39.495.000 was begroot. Dat is een overschrijding van 748.000 euro.
De stijging is vooral veroorzaakt door hogere functionele uitgaven, waaronder de gebruikskosten van de paleizen en de instandhouding van het rijtuigenpark. Er waren ook meer uitgaven vanwege de digitalisering van dossiers.
Publieke optredens
De Rijksvoorlichtingsdienst bracht ook meer kosten in rekening. Aan de communicatie en begeleiding van publieke optredens van Beatrix, Willem-Alexander en Máxima werd bijna vier ton meer besteed.
Het regeringsvliegtuig en de inhuur van andere vliegtuigen staan voor bijna acht ton in de boeken, dat is ruim drie ton minder dan begroot.
Privévluchten
In maart meldde maandblad Quote dat toenmalig koningin Beatrix het regeringsvliegtuig niet eerder zo vaak gebruikte als het afgelopen jaar. Ze vloog minimaal 42 keer met de Fokker 70.
Het ging in bijna alle gevallen om privévluchten, onder meer naar Londen waar prins Friso in coma ligt. De vluchten kostten de schatkist bijna 7 miljoen euro, aldus Quote.
Bron: Nd.nl
Gerelateerd:
- Willem-Alexander en Máxima hebben zelfde stamvader
- Rechter: troonopvolging is illegaal
- Beatrix maakt veel privévluchten met regeringstoestel
- Het Nederlandse koningshuis en vliegende schotels
- Koninklijk rijtuigenpark kost miljoenen
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






World Economic Forum promoot plan om zonlicht te blokkeren met ‘ruimtebellen’: ‘Volstrekt gestoord’
Defensie overweegt ‘dienstplicht’: ‘Dat hadden de ‘wappies’ en ‘complotdenkers’ weer goed gezien’
Nogal wiedes die hepatitis: Prof. Capel legt uit waarom mensen na hun prikkies leverontsteking krijgen
Mysterieuze structuren op zeebodem bewijs voor oude beschavingen?
Vrijgegeven Wob-documenten: RIVM schrijft braaf op wat minister Hugo de Jonge als uitkomst wenst
Verenigde Staten leveren geavanceerde wapens aan IS-terroristen. Deze krant komt met onthullingen
Onderzoekster Smart Cities slaat alarm: ‘Het is krankzinnig’ wat ze in Nederland van plan zijn
Vreemde signalen uit de ruimte opgevangen. Wordt dit mysterie ooit opgelost?
Harde kritiek op Koopmans en Gommers, die ‘geen versoepelingen willen’ zonder controle coronapas