Twee Duitse studenten hebben naar eigen zeggen bewijs verzameld waaruit blijkt dat de piramides van Gizeh tenminste 20.000 jaar oud zijn.
De Egyptische autoriteiten beschuldigen het tweetal van vandalisme. Volgens aanhangers van de theorie dat de piramides zijn neergezet door een verloren beschaving, is deze reactie onderdeel van een samenzwering.
De Duitse studenten hebben een oude cartouche meegenomen uit de Grote Piramide. De beschilderde cartouche, met daarop de naam van farao Cheops, zou aantonen dat de piramides rond de 26e eeuw voor Christus alleen zijn gerenoveerd. Ze stellen dat de datering van de piramides enkel en alleen is gebaseerd op de rode cartouche.
Erosiepatronen
De twee studenten van de Universiteit van Dresden namen een monster van de rode verf mee terug naar Duitsland. Ze concluderen op basis van het fragment dat de piramides al ver voor Cheops zijn gebouwd.
Vooraanstaande archeologen doen de beweringen af als een samenzweringstheorie. Een geoloog stelde aan de hand van erosiepatronen echter vast dat de piramides van Gizeh en de Sfinx toebehoren aan een ‘verloren beschaving’ die 20.000 jaar geleden in de regio leefde.
Corrupte betalingen
De Duitse ambassade in Caïro heeft zich formeel gedistantieerd van de actie. Het Egyptische ministerie van Oudheden sprak van een ‘schending van het Oud-Egyptische erfgoed’. De studenten zullen bij terugkeer naar Egypte gelijk worden aangehouden op het vliegveld.
Ironisch genoeg kwam onlangs naar buiten dat de Egyptische oud-minister van Oudheden Zahi Hawass jarenlang corrupte betalingen heeft aangenomen. Hij was tot de afzetting van president Hosni Moebarak de baas over alles wat met het Oude Egypte te maken heeft.
Bron: News.com.au
Gerelateerd:
- ‘Onweerlegbaar bewijs dat de geschiedenis niet klopt’
- Verloren piramidecomplex gevonden in jungle van Ecuador
- Atlantis ontdekt? Mysterieuze piramide gevonden bij de Azoren
- ‘Bosnische Zonnepiramide in Visoko is oudste piramide ter wereld’
- Michael Tellinger: de Anunnaki en verborgen technologie (video)
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Bellingcat is hofleverancier van nepnieuws. Wordt MH17 ons 9/11?
‘Iemand moet de benodigde “oorlogsbelasting” gaan betalen voor deze absurde en zinloze proxyoorlog in Oekraïne en dat bent u’
VIDEO: “Lady Di leeft nog en woont aan de Amerikaanse kust”
VVD-fractievoorzitter krijgt volle laag: ‘Jullie zijn echt volledig losgeslagen van de werkelijkheid’
Israëlische wetenschappers ontdekken plant die diabetes kan behandelen
Recordbrekende en ‘extreem zeldzame’ zomerkou in Brazilië. Bibberen geblazen op zuidelijk halfrond
Oud-VVD-fractievoorzitter tegen Grapperhaus en Halsema: ‘Stop met intimideren’
Tiener ontdekt dat de locaties van meer dan 100 Mayasteden verband houden met sterrenbeelden
Astrale projectie, uittreding en leven na de dood (video)