Elf jaar voor de bouw van het Wuhan Instituut voor Virologie waarschuwden de Franse inlichtingendiensten Parijs al voor een ‘catastrofaal lek’ uit het Chinese laboratorium.
In 2004 negeerde Brexitonderhandelaar Michel Barnier, indertijd de Franse minister van Buitenlandse Zaken, deze waarschuwingen en gaf hij toestemming voor de bouw van het lab.
De Franse inlichtingendiensten waarschuwden bovendien dat Parijs de controle over het lab zou kunnen verliezen en dat Peking er biowapens zou kunnen maken, schrijft de Daily Mail.
Franse connecties
In 2015, toen het laboratorium openging, werden die zorgen bewaarheid. De Franse architecten van het project werden door de Chinese Communistische Partij buitengesloten. Vijftig Franse wetenschappers die de Chinezen zouden helpen om het laboratorium op te starten, reisden nooit af naar China.
De betrokkenheid van Barnier kwam aan het licht tijdens een onderzoek naar de Franse connecties met het lab, waar volgens velen het nieuwe coronavirus is ontsnapt.
Toenmalig president van Frankrijk Jacques Chirac drong na de Sars-uitbraak aan op de bouw van het Wuhan-instituut.
De regering van Chirac zag de bouw van het lab als een mogelijkheid om de banden met China te versterken, ondanks waarschuwingen van de Franse inlichtingendiensten.
Extreem gevaarlijk
“Wat je moet begrijpen, is dat een P4-laboratorium een soort nucleaire verwerkingsfabriek is,” zei een bron. “Het is een bacteriologische atoombom. De virussen die er getest worden, zijn extreem gevaarlijk.”
Alain Merieux, de Franse miljardair die nauw betrokken was bij de bouw, verliet het project in 2015. “Ik laat het aan China over, ook al is het ontwikkeld met steun van Frankrijk,” zei hij.
Topje van de ijsberg
Shi Zhengli, de ‘vleermuisvrouw’ die in het Wuhan Instituut voor Virologie experimenteerde met coronavirussen die mensen kunnen besmetten, heeft daarnaast gezegd dat ‘het coronavirus slechts het topje van de ijsberg’ is.
“Als we de mensheid willen beschermen en een volgende uitbraak van een besmettelijk virus willen vermijden, moeten we de onbekende virussen die we al ontdekt hebben, leren kennen,” zei ze in een interview met de Chinese staatsomroep CGTN.
[Zero Hedge via Daily Mail]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Chemotherapie leidt tot uitzaaiing borstkanker. Onderzoekers onthullen hoe dat kan
Waarom stemmen per post al vele jaren verboden is in Frankrijk
Green Deal-architect Samsom vindt dat we 40 jaar te WEINIG hebben betaald voor energie en voedsel (en meer moeten betalen)
Tot nu toe onmogelijk? Nieuwe test ‘kan corona onderscheiden van griep’
NASA reageert op mysterieuze driehoekige UFO (video)
Deze schipper vaart al 4 weken met lading diesel in het rond: ‘Schaarste en tekorten worden gecreëerd’
Politieagent klaagt Rutte en Grapperhaus aan wegens ‘plegen van misdaden’
Mensen zakken zomaar in elkaar, onverklaarbare donker wordende overledenen: wat is er toch aan de hand?
Weerman verklaart iedereen die niet aan klimaatbescherming doet tot STAATSVIJAND