De deals over de coronavaccins zijn gebombardeerd tot staatsgeheim. Daardoor bestaat er veel onduidelijkheid over aansprakelijkheid voor bijwerkingen. Wie draait er op voor bijwerkingen van het vaccin? Hierover wordt door regeringen een rookgordijn opgetrokken.
Het is bekend dat AstraZeneca in contracten heeft gevraagd om vrijwaring van aansprakelijkheid. Het ministerie van Volksgezondheid liet weten dat ‘aansprakelijkheid bij het bedrijf blijft’, maar dat overheden bedrijven ‘wel vrijwaring kunnen geven van bepaalde aspecten van de aansprakelijkheid’.
Informed consent
En hoe zit het met de artsen die het coronavaccin toedienen? Die kunnen aansprakelijk zijn voor eventuele gezondheidsschade, waarschuwt oud-advocaat Frank Stadermann. Hij schrijft in het Advocatenblad dat artsen bij het toedienen van een vaccin een plicht hebben vooraf de cliënt te informeren over mogelijke schadelijke bijwerkingen.
“Artsen die wel aan hun informed consent-verplichting hebben voldaan, kunnen niettemin aansprakelijk zijn voor gezondheidsschade die het door hen toegediende Covid-19-vaccin onverhoopt teweegbrengt,” stelt Stadermann, gespecialiseerd in aansprakelijkheidsrecht. “De rechter zal dan vermoedelijk het vaccin beschouwen als hulpzaak waarvan de arts zich bediende.”
Medisch experiment
Advocaat Aldert Nijhuis merkt daarbij op dat in de analyse van Stadermann nog buiten beschouwing wordt gelaten dat diverse mRNA-vaccins door het Europees Geneesmiddelenbureau (EMA) slechts voorwaardelijk binnen de EU zijn toegelaten en zich dan ook nadrukkelijk in een experimenteel stadium bevinden.
De ‘informed consent’ moet volgens de advocaat onder deze omstandigheden de volgende zinsnede bevatten: “U dient zich ervan bewust te zijn dat u meedoet aan een medisch experiment.”
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Europarlementariër: je zit vastgeketend in de klimaatkerker van Timmermans en zo kom je eruit
Vrouw vertelt op tv ‘over haar relatie met buitenaardse gidsen’
‘Prinses Mabel was agente van geheime dienst’
Hoge nieuwkomer op SP-lijst: “Ik ga naar Den Haag om de Shell uit het systeem te donderen”
Wybren van Haga is er klaar mee: ‘Zij demonstreren niet, zij terroriseren’
Coronavaccins ’te gevaarlijk’: Duitse EK-elftal wordt beschermd tegen bijwerkingen
“Vuurwerkramp is een doofpotaffaire, rapport verdween in diepe la”
Het effect van fluoride op de pijnappelklier
De griepprik verzwakt je immuunsysteem. Deze onderzoekers zijn verbijsterd