Twee Deense ziekenhuismedewerkers kregen bloedproppen en een hersenbloeding nadat ze het coronavaccin van AstraZeneca hadden genomen. Eén van hen is overleden. De zorgmedewerkers werden binnen 14 dagen na toediening van het vaccin ziek, meldt Reuters.
Het Deense Geneesmiddelenbureau bevestigde dat er twee meldingen van ‘ernstige bijwerkingen’ zijn binnengekomen, maar gaf verder geen details. Denemarken stopte net als meer dan 10 andere landen tijdelijk met het prikken met AstraZeneca na meldingen over bloedproppen.
Sommige landen, waaronder Duitsland en Nederland, hebben besloten om het vaccineren met AstraZeneca weer te hervatten. Het Europees Geneesmiddelenbureau (EMA) zei dat ‘de voordelen nog altijd zwaarder wegen dan de risico’s’.
Geen commentaar
Denemarken, Zweden en Noorwegen lieten vrijdag weten dat ze meer tijd nodig hebben om een besluit te nemen. Tanja Erichsen van het Deense Geneesmiddelenbureau zei dit soort meldingen van ernstige bijwerkingen nauwkeurig te onderzoeken om te bepalen of er een mogelijke link met het vaccin is. Ze voegde toe dat deze twee specifieke gevallen momenteel worden onderzocht.
EMA-baas Emer Cooke zei dat de waakhond een link tussen bloedproppen en het vaccin ‘niet kan uitsluiten’. De EMA pleit voor verder onderzoek. AstraZeneca wilde geen commentaar geven op de nieuwe gevallen in Denemarken.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Zet eerst je eigen zuurstofmasker op
And so it begins: “De aanslagen in Parijs worden gebruikt om een politiestaat in te voeren”
432 Hz: muziek in harmonie met de natuur
Belgische mainstream media brengen fake news. Dit is erger dan schandalig: obsceen
Coronakritische arts in gelijk gesteld in tuchtzaak: ‘In Frankrijk keert iets van gezond verstand terug’
‘De Europese Unie heeft ons land in een bureaucratische coma gebracht’
Britse krant: Misschien hebben de complottheoretici dan toch al die tijd gelijk gehad
Het spookt in Nederland. In deze musea gebeuren hele rare dingen
VIDEO: Houdt het Vaticaan buitenaardsen verborgen?