De Amsterdamse burgemeester Halsema heeft vandaag een noodbevel afgekondigd voor het Museumplein. Dat betekent dat niemand er meer mag zijn. Ondanks een demonstratieverbod waren er naar schatting vele duizenden betogers aanwezig.
Op beelden is te zien dat Halsema de marechaussee heeft ingeschakeld. “De koninklijke marechaussee wordt dus ingezet tegen burgers die willen demonstreren, wat – zoals Halsema zei – één van de belangrijkste bouwstenen is van een democratie. Dat het nu normaal is om demonstranten preventief te fouilleren zegt iets over de teloorgang van dit land,” schrijft politiek verslaggever Paso Dagori.
Allemaal aangehouden
Er zijn ook mensen van de weg gehaald die onderweg waren naar het Museumplein. Kamerlid Pepijn van Houwelingen (FVD) heeft beelden op social media gezet van een bus vol coronabetogers die aan de kant is gezet door de politie.
Een politieagent zegt dat ze rechtsomkeert moeten maken. “Als jullie Amsterdam in gaan, dan worden jullie allemaal aangehouden,” zegt de agent.
Grondrechten niets meer waard
“Kijk, zo ziet een dictatuur eruit waar grondrechten niets meer waard zijn,” stelt Van Houwelingen. “Demonstreren voor ‘het klimaat’ of tegen ‘Zwarte Piet’ is allemaal prima in Amsterdam. Maar als je het totalitaire regime uitdaagt en gaat demonstreren voor de vrijheid wordt iedereen ineens gearresteerd.”
Kijk, zo ziet een dictatuur eruit waar grondrechten NIETS meer waard zijn. Demonstreren voor “het klimaat” of tegen “Zwarte Piet” is allemaal prima in Amsterdam. Maar als je het TOTALITAIRE regime uitdaagt en gaat demonstreren voor de vrijheid wordt iedereen ineens GEARRESTEERD. pic.twitter.com/6ShEuo45VK
— Pepijn van Houwelingen (@PvanHouwelingen) January 2, 2022
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






“De situatie is onhoudbaar”: Hoe Big Pharma de ADHD-epidemie creëerde
President Poetin: “Amerika is geen democratie, verkiezingen worden vervalst”
Wetenschappers verdwijnen of sterven onder mysterieuze omstandigheden: volgens ex-FBI-baas zit dit er achter
Honderden topsporters in elkaar gezakt op het veld, overleden aan mysterieuze hartproblemen
Twin Towers opgeblazen met mini-kernwapens. Professor vertelt in dit interview waarom het officiële verhaal niet klopt
Veel aanhangers van deze Britse kandidaat-partijleider geloven dat ‘een geheimzinnige elite’ de wereld bestuurt
Onze tweede geheime dienst waarschuwt voor gevaar van ‘extreemrechtse’ humor: ‘Brr, eng zeg’
Nieuwe documentaire ‘bewijst dat we niet alleen zijn in het universum’
In Haarlemmermeer moeten particulieren hun eigendom mogelijk afstaan aan asielzoekers