De vorige lockdown had voorkomen kunnen worden als we ons in oktober en november beter aan de regels hadden gehouden. Dat zei OMT-lid Marc Bonten vrijdag in het radioprogramma ‘Dit is de Dag’. “Het lukte gewoon niet om de besmettingen onder controle te houden,” zei Bonten.
Dat we massaal de teugels lieten vieren, heeft daarbij een rol gespeeld, denkt het OMT-lid. “Misschien waren onze adviezen niet dwingend genoeg?” vroeg hij. Bonten sluit niet uit dat er in het najaar weer een lockdown komt.
Volgens OMT-lid @MarcBonten had de vorige lockdown voorkomen kunnen worden als iedereen zich beter aan de maatregelen had gehouden. Dat neemt hij ook zichzelf kwalijk: ‘Misschien waren onze adviezen niet dwingend genoeg’, zegt hij in @DitisdeDag. pic.twitter.com/muEuHHT0Sj
— NPO Radio 1 (@NPORadio1) March 25, 2022
Pandemische kwakzalvers
Hij krijgt op social media een stortvloed aan kritiek over zich heen. “Heer Bonten. Ga wat anders doen? Mijn devies,” zegt auteur en spreker Hans van Tellingen, die ervoor pleit om het OMT te ontbinden.
“Dit begint serieus gênant te worden,” voegt Maarten van den Berg toe. Neuroloog Jan Bonte twittert: “Ik denk dat het de hoogste tijd wordt dat Marc Bonten terugkeert naar zijn academische hok, waar hij niet zo heel veel kwaad kon. Het is wel mooi geweest met deze pandemische kwakzalvers.”
Bonten verzweeg connectie met Pfizer en AstraZeneca
“En de NPO en Tijs van den Brink horen dit met droge ogen aan? Hebben we nog niet genoeg dwang van staatswege gehad?” vraagt huisarts Els van Veen. “Ik denk dat we toe zijn aan een herdefiniëring van het begrip gezondheid en pandemie.”
Hoogleraar Bonten verzweeg zijn connectie met Pfizer en AstraZeneca. Drie experts op het gebied van wetenschappelijke integriteit hebben gezegd dat het prominente OMT-lid zijn banden met de farmaceutische industrie beter kenbaar moet maken.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Cabaretier Sjaak Bral over prijsplafond: ‘Dat is een sigaar uit eigen doos die we oproken’
Advocaat spant kort geding aan om nieuwe lockdown: ‘See you in court, Hugo de Jonge’
Farmers Defence Force over ’totale leegloop van WEF-zootje’ in Den Haag: ‘Goeie zaak’
Verkoold lichaam ‘van alien’ gevonden na inslag meteoriet
Verrassende ontwikkelingen: Filipijns Huis van Afgevaardigden start onderzoek naar schrikbarende oversterfte
Plotseling was het overdag urenlang donker in Siberië. Wat is hier gebeurd?
Mythe ontkracht: Dit is waarom je juist méér zout moet eten
Experts waarschuwen voor digitale euro: ‘Dan kom je richting een digitale enkelband’
5 tips om ‘de stille moordenaar’ te slim af te zijn